Zabiegi

Exclusive Dental Studio ze szczególną dbałością dba o czystość zarówno w pomieszczeniach jak i gabinetach. Bardzo dużą wagę przykładamy do bezpieczeństwa Pacjenta podczas wykonywanych zabiegów. Sterylizację narzędzi oraz dezynfekcję przeprowadza personel ściśle według zaleconych procedur. Do zabiegów sterylizacji i dezynfekcji używamy tylko certyfikowanych preparatów i urządzeń. Posiadamy 2 nowoczesne autkolawy LISA. Narzędzia, które będą używane podczas zabiegu są rozpakowywane dopiero przy Pacjencie. Tam gdzie tylko jest to możliwe stosujemy jednorazowe produkty.

Jego fachowa nazwa to podtlenek azotu. Podajemy go Pacjentowi za pomocą specjalnej maseczki zakładanej na nos. Maseczki mają przyjemne zapachy (czekoladowy, truskawkowy czy waniliowy). Działanie gazu rozweselającego daje uczucie przyjemnego oszołomienia. Będąc pod wpływem podtlenku azotu nie odczuwa się strachu czy lęku, więc jest to produkt polecany dla Pacjentów z DENTOFOBIĄ. Można go stosować u dorosłych, jak i również u dzieci od 3 roku życia. Pozwala przełamać lęk przed zabiegami.

Posiadamy radiowizjograf cyfrowy firmy MY-RAY. To dzięki niemu możemy wykonać zdjęcie rentgenowskie Pacjentowi na fotelu, nawet w trakcie zabiegu. Po chwili zdjęcie pokazuje się na ekranie monitora, a my możemy je omówić i natychmiast wdrożyć odpowiednie leczenie. W aparacie został zastosowany czujnik cyfrowy, dzięki czemu dawka promieniowania jest mniejsza o 90% w stosunku do tradycyjnego zdjęcia na kliszy. Dzięki RVG działamy ekologicznie, ponieważ nie używamy odczynników chemicznych do wywoływania zdjęć. Zdjęcie możemy przekazać Pacjentowi na jego życzenie na płycie CD, Pen-drive lub przesłać mailem.

Komputerowy system STA w najnowszej wersji the Wand to innowacyjny system do bezbolesnego podawania znieczuleń. Znieczulenie podaje się za pomocą małej końcówki, wyglądem przypominającej długopis, która jest podłączona do komputera dozującego dawkę i tempo aplikacji znieczulenia. Aplikacja znieczulenia do tkanek jest prawie bezbolesna, ponieważ dzięki komputerowi lekarz może zrobić to niezwykle precyzyjnie i w odpowiednim tempie. Znieczulenie aplikuje się jednorazowymi, sterylnymi końcówkami, które są częścią jednorazowego zestawu do znieczulenia.

W Exclusive Dental Studio posiadamy mikroskop wiodącej firmy Carl Zeiss. To dzięki jego powiększeniu oraz oświetleniu Nasz lekarz endodonta może wyleczyć bardzo trudne kanały korzeniowe. Jeśli kanał w zębie zakwalifikowanym do leczenia endodontycznego jest wąski, zakrzywiony lub zostało w nim złamane narzędzie, mikroskop pozwoli na precyzyjne wyleczenie. Jeśli potrzebne jest powiększenie do prac stomatologicznych protetycznych, zabiegów chirurgicznych, czy leczenia, to właśnie dzięki użyciu mikroskopu lekarz może działać bardzo precyzyjnie.

W Exclusive Dental Studio pracujemy na PiezotomeSolo, który jest innowacyjnym systemem do cięcia kości, bez uszkodzenia tkanek miękkich za pomocą ultradźwiękowych mikro drgań. Opracowanym do stosowania w chirurgii jamy ustnej, usuwania zatrzymanych ósemek, Implantologii i Periodontologii. Dzięki temu urządzeniu Pacjent czuje się bezpiecznie i komfortowo. Tradycyjne metody cięcia kości (tj wiertarki i wiertła) mogą spowodować uszkodzenie niektórych tkanek i kości, które zwiększają ból i obrzęk pozabiegowy. Piezosurgery eliminuje to ryzyko a dzięki technologii mikrodrgań pacjent nie odczuwa dyskomfortu podczas procedur chirurgicznych w jamie ustnej Piezosurgery to urzadzenie stosowane przez najlepszych specjalistów na całym swiecie. W naszej klinice łączymy technologię Piezo z procedurą PRF dzięki czemu nasi pacjenci nie odczuwają bólu ani dyskomfortu po zabiegach chirurgicznych, co dla naszych specjalistów jest największą satysfakcją.

 

Procedura polegająca na pobraniu krwi pacjenta, odwirowaniu i uzyskaniu fibryny bogatopłytkowej zawierającej także limfocyty, czynniki wzrostu, komórki macierzyste Dzięki tym składnikom PRF  pozwala na maksymalne zmniejszenie obrzęku i przyspiesza okres regenracji. Gojenie nastepuje już po 3 dniach! PRF zabezpiecza i uszczelnia ranę po zabiegu chirurgicznym, zmniejszając ryzyko wystąpienia zakażeń do minimum. Nasycenie rany PRF wspiera tworzenie nowej tkanki ze względu na czynniki wzrostu, a to z kolei prowadzi do szybszej regeneracji tkanek.Przyspiesza gojenie do maksimum. Specjalnie dla Pacjentów bezpośrednio przed zabiegiem  chirurgicznym jest przygotowyany preparat PRF. Wykwalifikowana pielęgniarka medyczna pobiera krew od Pacjenta.Po tym zabiegu lekarz rozpoczyna produkcję PRF.  Taki proces trwa ok 20-25 minut.

Jednym z najbardziej istotnych elementów leczenia kanałowego jest szczelne wypełnienie kanału. Od lat zastanawiano się, w jaki sposób najszczelniej i najtrwalej można zamknąć kanały. Rozwiązaniem tego problemu jest System B oraz Obtura, stosowane w Exclusive Dental Studio. System B służy do wypełnienia wierzchołka korzenia, a przede wszystkim – do zamykania światła otworu fizjologicznego. Gutaperka, uznana za najlepszy materiał wypełnieniowy, zostaje podgrzana i skondensowana. Zapobiega to przepchnięciu materiału poza światło kanału. Natomiast Obtura służy do wypełnienia pozostałej części kanału. Gutaperka zostaje podgrzana do 200 stopni, dzięki czemu staje się bardzo plastyczna. Materiał w takiej postaci jest najbardziej biozgodnym materiałem. Zaletą tej metody jest dokładniejsza kondensacja materiału, pozwalająca rekompensować skurcz gutaperki, a tym samym – wykonać bardziej szczelne wypełnienie kanału.

W Exclusive Dental Studio korzystamy z wolnostojącego, mobilnego skalera ultradźwiękowego o częstotliwości drgań końcówki roboczej w zakresie 25 ÷ 35 kHz, z najnowszą elektroniką PIEZON No Pain oraz piaskarki. Układ sterujący PIEZON No Pain wyposażony jest w system automatycznego  podtrzymywania nastawionej mocy podczas zabiegu, co pozwala na precyzyjne operowanie końcówką. Niezależnie od użytej siły drgania końcówki nie uszkadzają szkliwa. Urządzenie posiada miękki start, który sprawia, że odczucia Pacjenta podczas zabiegu są przyjemne. Urządzenie posiada rękojeść wyposażoną w oświetlenie typu LED, co bardzo ułatwia operowanie końcówką roboczą w jamie ustnej oraz ułatwia pracę higienistce. Dzięki temu urządzeniu zabiegi higienizacji w Exclusive Dental Studio są przeprowadzana bezboleśnie i perfekcyjnie.

Kamień nazębny to płytka nazębna, która uległa zmineralizowaniu. Stanowi on poważny problem, gdyż może doprowadzić do stanów zapalnych przyzębia. Wynika to z faktu, iż na kamieniu oraz pod nim zbierają się bakterie, które mogą stać się przyczyną chorób dziąseł i zębów. Dodatkowo porowaty kamień nazębny jest szczególnie podatny na przebarwienia, przez co staje się również problemem natury estetycznej.Kamień nazębny w Exclusive Dental Studio usuwamy za pomocą ultradźwiękowych skalerów stomatologicznych. Polega to na generowaniu drgań z częstotliwością kilkudziesięciu tysięcy razy na sekundę. Poprzez przyłożenie do zęba końcówki skalera stomatolog przenosi drgania na powierzchnię zęba, dzięki czemu kamień nazębny można łatwo usunąć. Zabieg wykonuje 1-2 razy w ciągu roku, a jeśli zaistnieje taka potrzeba (na przykład w przypadku zmian zapalnych dziąseł czy paradontozy), można go przeprowadzić nawet 3-6 razy. Odpowiednia częstość zabiegu jest ustalana przez stomatologa. Tendencja do osadzania się kamienia ma charakter indywidualny. Duży wpływ mają nawyki żywieniowe pacjenta oraz skład śliny – jeśli jest wysokozmineralizowana, ryzyko pojawiania się kamienia jest większe. Kamień nazębny może powstać również u osób dokładnie dbających o higienę jamy ustnej.Zabieg usuwania kamienia powinien zostać uzupełniony piaskowaniem dla pełnego efektu gładkich zębów bez osadów.

Szczoteczka do zębów i zabiegi higieniczne w domu nie są w stanie wyczyścić wszystkich trudno dostępnych miejsc, w których szybko gromadzi się płytka bakteryjna. Dlatego regularnie należy wykonywać piaskowanie. Piaskowanie zębów to zabieg, który polega na usuwaniu wszelkich osadów i przebarwień z powierzchni zębów za pomocą tzw. piaskarki. Podczas zabiegu piaskarka pod ciśnieniem i z odpowiednią ilością wody rozpyla w jamie ustnej pacjenta drobny proszek (piasek stomatologiczny). Dzięki temu z łatwością usuwa osad w nawet najbardziej niedostępnych miejscach, takich jak bruzdy na powierzchniach zębów czy przestrzenie międzyzębowe.

Piasek dentystyczny dociera do wszystkich nawet najdrobniejszych szczelin i usuwa wszystkie szkodliwe osady i przebarwienia, a tym samym – minimalizuje ryzyko powstania chorób zębów i dziąseł. Podczas zabiegu piaskowania zębów zostanie usunięty także kamień nazębny, ale tylko ten, który jest osadzony na zębach w nieznacznym stopniu. W związku z tym piaskowanie może być zabiegiem uzupełniającym skaling. Zabieg kompleksowego usuwania kamienia nazębnego powinien składać się więc nie tylko z piaskowania, ale również ze skalingu.

 

Kto powinien częściej, niż raz na 6 miesięcy, mieć piaskowane zęby?

– Pacjenci palący papierosy, cygara, marihuanę;

– Pacjenci noszący aparaty ortodontyczne;

– Pacjenci, których zęby są stłoczone;

– Pacjenci, którzy piją dużo kawy lub herbaty;

– Pacjenci przed zabiegiem wybielania zębów.

Mineralizacja jest wykonywana przy pomocy specjalnego preparatu aplikowanego na zęby. Dzięki fluoryzacji zwiększamy twardość szkliwa i tym samym uodparniamy zęby na czynniki zewnętrzne, mechaniczne i zwiększamy odporność szkliwa na próchnicę. W Exclusive Dental Studio do tego typu zabiegów wykorzystujemy specjalny preparat w postaci pianki aplikowanej na łyżce.

Profesjonalne oczyszczenie złogów nazębnych jest pierwszym etapem kompleksowego leczenia stomatologicznego. Dbanie o piękny uśmiech to nie tylko regularne mycie zębów. Chociaż jest to zasadnicza sprawa, nie zawsze może nas uchronić od chorób jamy ustnej. Z tego powodu niezwykle ważne są regularne wizyty kontrolne u dentysty. Jeśli dbamy o zęby – najprawdopodobniej nie musimy się obawiać próchnicy i koniecznego w tym przypadku borowania. Może się jednak okazać, że na zębach utworzył się kamień, a wtedy warto poddać się zabiegowi ich oczyszczania. Pakiet higienizacyjny obejmuje wszystko, co jest potrzebne, aby usunąć kamień nazębny, wyczyścić kieszonki oraz usunąć złogi i osady z powierzchni zębów. Przed zabiegiem wykonujemy zdjęcie kamerą wewnątrzustną. Następnie ultradźwiękami usuwamy twarde osady, czyli kamień nazębny. Następnie piaskujemy zęby i usuwamy osady międzyzębowe. Kolejnym etapem jest polerowanie zębów oraz wykonanie zdjęcia kamerą dla porównania. Na zakończenie aplikujemy wzmacniającą „maskę na zęby”, czyli wykonujemy fluoryzację kontaktową.

CYKLICZNIE PROFILAKTYCZNIE™ to nasz autorski program profilaktyki. Dla naszych stałych Pacjentów w ramach tego systemu oferujemy raz na 6 miesięcy bezpłatny przegląd jamy ustnej przy pomocy kamery wewnątrzustnej. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy problem jamy ustnej możemy zdiagnozować na wczesnym etapie rozwoju i natychmiast wdrożyć procedury lecznicze. Wizyta kontrolna raz na 6 miesięcy to również dobry moment na zabiegi higienizacyjne i profilaktyczne. Jeśli czas pomiędzy wizytami kontrolnymi nie przekroczy 6 miesięcy – nasi stali Pacjenci objęci programem otrzymają 20% rabat na pakiet higienizacyjny. Dbanie o piękny uśmiech to nie tylko regularne mycie zębów. Chociaż jest to zasadnicza sprawa, nie zawsze może nas uchronić od chorób jamy ustnej. Z tego powodu niezwykle ważne są regularne wizyty kontrolne u dentysty. Jeśli dbamy o zęby – najprawdopodobniej nie musimy się obawiać próchnicy i koniecznego w tym przypadku borowania. Może się jednak okazać, że na zębach utworzył się kamień, a wtedy warto poddać się zabiegowi ich oczyszczania.

Po leczeniu endodontycznym (kanałowym) zęby często przebarwiają się lub zmieniają kolor. Można znacznie poprawić estetykę przebarwionych zębów martwych wybielając je od środka. W Exclusive Dental Studio lekarz zakłada wkładkę z preparatu wybielającego do wnętrza zęba. Przed tym jednak należy ocenić stan korzenia na podstawie zdjęcia rentgenowskiego. Czasami konieczne jest powtórne leczenie kanałowe. Jeśli korzeń zęba jest prawidłowo wypełniony – zabezpiecza się go przy pomocy cementu lub kompozytu, aby środek wybielający nie przedostał się w głąb kanału. Wkładka z preparatem wybielającym umieszczana jest w komorze zęba, po czym zakłada się szczelny opatrunek na czas od 24 godzin do 3 dni. W razie konieczności zabieg powtarza się 3-4-krotnie. Kolejnym etapem jest czekanie na neutralizację środka wybielającego (trwa to około 1 do 2 tygodni), a następnie wypełnia się komorę zęba kompozytem (plombą).

Białe zęby to podstawa pięknego i zdrowego uśmiechu. Sprawiają, że Pacjent czuje się dobrze i ma większą pewność siebie. Niestety, z wielu różnych powodów, większość z Nas nie może się poszczycić zadowalającą bielą uzębienia. Znaczenie mają tu geny, styl życia czy stan zdrowia. W Exclusive Dental Studio opracowaliśmy autorską metodę wybielania PERFECT BLEACHING™. Gwarantujemy, że dzięki niej zęby będą bielsze, a jeśli Pacjent będzie się stosował do naszych zaleceń – efekt wybielania utrzyma się przez wiele lat! Przed podjęciem decyzji o wybielaniu umów się do Exclusive Dental Studio na konsultację, aby lekarz mógł wyjaśnić na czym polega ta metoda i czy w przypadku Twoich zębów uda się uzyskać zamierzony efekt. 

Piękny, biały uśmiech to marzenie każdego z nas. Wybielanie, które rozjaśnia odcień naszych zębów o średnio 4 do 15 tonów przybliży nas do osiągnięcia hollywoodzkiego uśmiechu. Co powinniśmy wiedzieć zanim zdecydujemy się na ten zabieg?

Pamiętajmy, że wybielanie możemy zastosować tylko w przypadku zębów wyczyszczonych z kamienia i osadu. Po wybielaniu możliwe jest wystąpienie nadwrażliwości, która najczęściej ustępuje w ciągu 24h. 

Bardzo ważne jest także stosowanie tzw. „białej diety” przez okres 5 do 7 dni po wybielaniu. W tym czasie należy unikać zwłaszcza kawy, herbaty, czerwonego wina oraz produktów tytoniowych. Dla jak najdłuższego zachowania śnieżnobiałego uśmiechu polecamy również stosowanie profesjonalnych past wybielających. Produkty do pielęgnacji jamy ustnej powinny być dobierane indywidualnie. Zapytaj lekarza w Exclusive Dental Studio, która z profesjonalnych past będzie najlepsza dla Twoich zębów. Przeciwwskazania do wybielania to: ciąża, karmienie piersią, oraz wiek poniżej 18 roku życia.

Zapraszamy Państwa do Exclusive Dental Studio na konsultację, podczas której lekarz ustali plan postępowania przed wybielaniem oraz dobierze indywidualny czas trwania poszczególnych sesji.

Implantologia to dziedzina, która ma na celu odbudowanie, przywrócenie lub poprawienie funkcji żucia, jak i poprawę estetyki jamy ustnej.W Exclusive Dental Studio zabiegi implantologiczne wykonujemy przy użyciu nowoczesnych sprzętów i materiałów, dzięki czemu Pacjent może czuć się bezpiecznie i komfortowo – zarówno w trakcie zabiegu, jak i po nim. Pacjentów po zabiegach chirurgicznych otaczamy szczególną opieką i troską. Pozostajemy w dyspozycji telefonicznej w razie potrzeby Pacjenta przez 24 h na dobę przez 3 pierwsze doby po zabiegu. W Exclusive Dental Studio od wielu lat wykonujemy implantacje z doskonałymi rezultatami. Ta dziedzina stomatologii jest wielką pasją naszych chirurgów. Pracujemy na materiałach,maszynach i systemach implantologicznych najwyższej jakości, znanych na całym świecie: NOBLE BIOACARE, BIOMET 3I, Branemark czy Straumann. Zabiegi mogą być wykonane przy użyciu PIESOSURGERY, SEDACJI WZIEWNEJ czy PRF.

Leczenie implantologiczne dzieli się na dwie części: część chirurgiczną i protetyczną. Podczas pierwszej stomatolog osadza w kości implant – tzw. tytanowy lub ceramiczny korzeń. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, jest bezbolesny i niejednokrotnie mniej inwazyjny, niż usuwanie zęba. Oczywiście w przypadku Pacjenta, który się stresuje zabiegiem, możemy go przeprowadzić w sedacji wziewnej, aby zminimalizować to uczucie.

Następnie miejsce po założeniu „sztucznego korzenia” jest zabezpieczane i całkowicie pokryte dziąsłem. Implanty goją się przez 2 do 6 miesięcy. Jest to czas potrzebny na proces osteointegracji, czyli zespalania się kości z powierzchnią implantów. 

Po zabiegu Pacjent otrzymuje środek przeciwbólowy i antybiotyk, co chroni przed bólem i zakażeniem. Personel Exclusive Dental Studio robi wszystko, by zminimalizować nieprzyjemne odczucia, zarówno w trakcie zabiegu, jak i po nim. Pacjent jest zaopatrywany w uzupełnienia tymczasowe i w ciągu całego leczenia implantologicznego z nich korzysta. Sam proces gojenia jest dla Pacjenta niezauważalny.

Po upływie określonego przez lekarza czasu implanty są odsłaniane, a lekarz zakłada śruby gojące. Tu rozpoczyna się realizacja części protetycznej. Dzięki specjalnym łącznikom protetycznym łączy się z implantem pojedyncze korony, mosty lub protezy na zatrzaskach, a nawet całe łuki zębowe (technika All-on-4 lub All-on-6).

W Exclusive Dental Studio każdy pacjent jest objęty ochroną – gwarancją na przyjęcie wszczepu, a także pełną opieką pozabiegową, dzięki czemu może czuć się bezpiecznie, zarówno w trakcie zabiegu, jak i po nim.

Pacjent, który ma wykonany zabieg w Exclusive Dental Studio, otrzymuje ważny paszport implantologiczny oraz certyfikat implantu.

Pracujemy na materiałach i systemach implantologicznych najwyższej jakości, znanych na całym świecie: NOBLE BIOCARE, BIOMET 3i, Branemark czy Straumann.

Jeśli masz więcej pytań – zapraszamy na konsultację do Exclusive Dental Studio.

Metoda All-on-4 polega na zastąpieniu brakujących zębów w żuchwie przy użyciu mostu, obejmującego cały łuk zębowy, opartego na zaledwie czterech implantach stomatologicznych. Dzięki temu skraca się ogólny czas leczenia. Wyjątkowe rozwiązania, zastosowane w technice All-on-4, zapewniają także lepszą stabilizację w kości, zmniejszając potrzebę jej przeszczepiania.

Zwykle możliwe jest jeszcze tego samego dnia osadzenie tymczasowego uzupełnienia brakujących zębów. Takie tymczasowe uzupełnienie wygląda i daje odczucia bardzo zbliżone do naturalnych zębów. Dzięki temu po zabiegu możesz natychmiast normalnie funkcjonować. Po kilku tygodniach gojenia lekarz stomatolog założy Ci ostateczny most. Jakość Twojego życia się poprawi, będziesz też mógł znowu jeść ulubione potrawy.

All-in-6 to ta sama metoda, co All-on-4, ale stosowana przy odbudowie całego łuku zębowego górnego – szczęki. Dzięki niej można cały łuk zębowy oprzeć na 6 implantach. W szczęce jest trochę słabsza kość i dlatego potrzebna jest większa ilość implantów do odbudowy całego łuku, niż w przypadku dolnego (metoda All-in-4). Zwykle możliwe jest tymczasowe uzupełnienie zębów jeszcze tego samego dnia. Takie tymczasowe uzupełnienie wygląda i daje odczucie bardzo zbliżone do naturalnych zębów. Po zabiegu można natychmiast normalnie funkcjonować. Po kilku tygodniach gojenia lekarz stomatolog zakłada stały most.

Są to implanty bezmetalowe, wykonane z tlenku cyrkonu, czyli bioceramiki. Jest to materiał bardziej biokompatybilny od tytanu. Implanty ceramiczne polecane są szczególnie tam, gdzie zależy nam na idealnej estetyce, gdyż kolor implantu jest podobny do koloru naturalnych korzeni zębowych co dale idealny efekt estetyczny. Są to także implanty stosowane z wyboru u pacjentów z alergiami, szczególnie na metal. Stosuje się je także u osób, którym zależy na naturalnym leczeniu holistycznym. W Exclusive Dental Studio, jako jedyni w Polsce, wszczepiamy implanty cerkonowe Axis. Są to innowacyjne implanty dentystyczne, zapewniające elastyczność pomiędzy implantem a koroną, co pozwala na odtworzenie naturalnego zachowania zębów.

Miniimplanty stosowane są u pacjentów, u których doszło do dużych zaników w tkance kostnej w szczęce i żuchwie, przez co nie ma możliwości wykonania stałych uzupełnień protetycznych. Dzięki swoim małych wymiarom oraz prostej i szybkiej procedurze, idealnie nadają się do stabilizacji protez całkowitych dla osób w każdym wieku. Dzięki 4 do 6 miniimplantom możliwe jest przywrócenie komfortu noszenia protez. Protezy są ustabilizowane, dzięki czemu Pacjent może normalnie gryźć, żuć i mówić. Pacjenci dzięki takiemu rozwiązaniu odzyskują pewność siebie w życiu codziennym oraz zyskują komfort i satysfakcję z noszenia idealnych protez. Zabieg wszczepienia implantów trwa krótko i często możliwe jest wykonanie stabilizacji protezy już w czasie tego samego zabiegu.

Procedura, polegająca na pobraniu krwi pacjenta, odwirowaniu i uzyskaniu fibryny bogatopłytkowej, zawierającej także limfocyty, czynniki wzrostu i komórki macierzyste. Dzięki tym składnikom procedura PRF pozwala na maksymalne zmniejszenie obrzęku i przyspiesza okres regeneracji pozabiegowej. Gojenie następuje już po 3 dniach! PRF zabezpiecza i uszczelnia ranę po zabiegu chirurgicznym, zmniejszając tym samym ryzyko wystąpienia zakażeń do minimum. Nasycenie rany PRF wspiera tworzenie nowej tkanki ze względu na czynniki wzrostu, a to z kolei prowadzi do szybszej regeneracji tkanek. Preparat PRF jest przygotowywany specjalnie dla Pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem chirurgicznym. Wykwalifikowana pielęgniarka medyczna pobiera krew od Pacjenta. Następnie lekarz rozpoczyna produkcję PRF. Taki proces trwa ok. 20-25 minut.

Zabieg polegający na podniesieniu dna zatoki szczękowej w celu umieszczenia w tej okolicy implantów. Procedura obejmuje zasięgiem okolicę górnej szczęki, w której mieściły się zęby przedtrzonowe i trzonowe. Wskazaniami do zabiegu są zbyt mała grubość kości, spowodowana paradontozą lub ekspansją komory zatok po dawnych ekstrakcjach. Po wykonaniu zabiegu i założeniu materiału kościotwórczego uzyskujemy idealną wysokość wyrostka, aby osadzi implanty. Dzięki urządzeniu Piezotoem Solo i technice PRF zabieg przebiega bezboleśnie i bez powikłań pozabiegowych.

CENNIK

Licówki pozwalają zatuszować estetyczne niedoskonałości zębów w odcinku przednim (od jedynek do piątek) Licówki porcelanowe w wielu przypadkach stanowią wspaniałą alternatywę dla koron. Przygotowanie zębów pod licówki tradycyjne wymaga oszlifowania zębów, jednak pozwala zachować zdecydowanie więcej tkanki, niż szlifowanie zębów pod korony. W niektórych przypadkach możliwe jest  wykonanie  licówek bez szlifowania zębów – tzw. PLATINUM.

Licówki to porcelanowe, cieniutkie płytki na stałe mocowane do zębów. Zapewniają doskonały efekt estetyczny. Dzięki licówkom można zmienić kolor i kształt zęba. Światło naturalnie rozprasza się w warstwie porcelany – odpowiedniku szkliwa, dzięki czemu licówki do złudzenia upodabniają się do naturalnego zęba.

Licówki są doskonałym rozwiązaniem w przypadku zębów:

– małych;

– o stożkowatym kształcie;

– diastem;

– mocno przebarwionych;

– nierówno położonych w łuku;

– zbyt małych lub zbyt dużych.

Licówki porcelanowe są bardzo trwałe, podobnie jak ich kolor. Nie zmienia się nawet po latach normalnego jedzenia i picia, ponieważ porcelana odporna jest na przebarwienia. Licówki są więc odporne na zabarwienie z kawy, herbaty, a nawet – zabarwienie pochodzące z palenia papierosów. Dzięki temu, że Exclusive Dental Studio współpracuje z najlepszymi technikami w kraju i za granicą – efekty prac, wykonanych przez nasz zespół, są perfekcyjne. 

Dzięki SKYN CONCEPT jesteśmy w stanie doskonale skopiować idealne zęby, a następnie dzięki technologii 3D odtworzyć ich kształt i strukturę, dopasowując je do indywidualnych potrzeb każdego Pacjenta.

W Exclusive Dental Studio lekarz przygotowuje ząb poprzez oszlifowanie go we właściwy sposób. 

Powierzchnia zęba zmniejszana jest ze wszystkich stron o około 1-2 mm lub więcej, z każdej strony – taka bowiem będzie grubość ścianki korony. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, więc dla Pacjenta taki zabieg jest bezbolesny. Następnie lekarz pobiera wyciski szczęki lub żuchwy z oszlifowanym filarem i wycisk przeciwstawny i ustala kolor korony. Następnie wykonuje zdjęcie twarzy Pacjenta aparatem fotograficznym. Tak przygotowane materiały przekazujemy do laboratorium techniki dentystycznej. Rozpoczyna się proces wytwarzania korony. Pacjentowi na czas przygotowania gotowej pracy zakłada się koronę tymczasową. Kiedy lekarz otrzymuje gotową koronę – ocenia wspólnie z Pacjentem jej walory funkcjonalne i estetyczne. Jeśli nie ma zastrzeżeń – cementuje ją na stałe. 

W Exclusive Dental Studio możemy wykonać dla Ciebie następujące rodzaje koron i mostów:

– KORONY PEŁNOCERAMICZE Z PODBUDOWĄ Z TLENKU CYRKONU;

– KORONY PORCELANOWE NA PODBUDOWIE ZE ZŁOTA;

– KORONY PORCELANOWE NA PODBUDOWIE Z METALU;

– KORONY NA IMPLANTACH – korony, które są mocowane na „sztucznym korzeniu”, czyli implancie. Po okresie integracji implantu z kością (2-6 miesięcy), lekarz zakłada Pacjentowi w miejscu implantu śrubę gojącą. Po okresie gojenia pobieramy wycisk, który wysłamy do laboratorium protetycznego. Tam technicy dentystyczni przygotowują łącznik implantologiczny i koronę protetyczną, które będą mocowane do implantu. Przed pobraniem wycisku Pacjent wybiera rodzaj łącznika i korony, który chciałby mieć zamocowany.

Mosty są często wykorzystywane do zastąpienia jednego lub większej ilości brakujących zębów. Są one umieszczane w przestrzeniach, gdzie brakuje zębów. Mosty są mocowane do naturalnych zębów lub implantów otaczających puste przestrzenie. Zęby te, zwane filarami, służą za punkty zakotwiczenia mostu. Do koron, które pokrywają filary, mocowany jest ząb zastępczy, określany jako element mostu. Podobnie, jak w przypadku koron, pacjent ma możliwość wyboru materiału, z jakiego wykonany zostanie most. Lekarz stomatolog może pomóc w podjęciu decyzji co do wyboru materiału – w zależności od lokalizacji brakującego zęba (lub zębów), funkcji, kwestii estetycznych oraz możliwości finansowych Pacjenta. Mosty porcelanowe lub ceramiczne można dopasować do koloru naturalnych zębów Pacjenta.

Inlay/Onlay to kosmetyczne wypełnienia w koronie zęba, które stosuje się w przypadku dużych ubytków. Stanowią one alternatywę wypełnienia wykonanego metodą tradycyjną. Umożliwiają dokładną rekonstrukcję kształtu anatomicznego (guzków, bruzd punktów stycznych między zębami). Wykonuje się je w laboratorium techniki dentystycznej na podstawie pobranych wycisków. Najczęściej wykonywane są z porcelany, ze względu na jej uniwersalne właściwości, ale można je również wykonywać ze stopów złota, materiałów kompozytowych lub z kompozycji złożonych np. złoto i ceramika. Wkłady (Inlay) i nakłady (Onaly), po wykonaniu w laboratorium techniki dentystycznej, są wklejane do odpowiednio przygotowanego ubytku w zębie. Materiałem wiążącym są specjalne cementy. Preparacja zęba pod Inlay i Onlay różni się od przygotowania ubytku pod wypełnienie kompozytowe. Kompozyt układany jest warstwami, a Inlay/Onlay otrzymujemy gotowe z laboratorium stomatologicznego.

 

Protezy całkowite służą do uzupełniania brakujących zębów lub tkanek zęba u Pacjentów, którzy utracili wszystkie zęby. Wykonywane są dzięki współpracy lekarza dentysty i pracowni techniki dentystycznej. Protezy dentystyczne, odtwarzając braki zębów, pozwalają na przywrócenie prawidłowej funkcji żucia pokarmów, jednocześnie zapewniają Pacjentowi zadowalający wygląd estetyczny i prawidłową artykulację słów.

Ich utrzymanie może być wzmocnione poprzez założenie miniimplantów lub implantów z lokatorami.

Protezy szkieletowe to protezy uzupełniające częściowe braki w uzębieniu.Są to protezy metalowo-akrylowe. Podstawową ich częścią jest konstrukcja metalowa, odlana w całości, idealnie dopasowana do kształtu podłoża jamy ustnej Pacjenta. Dzięki temu płyta podniebienna jest maksymalnie ograniczona w stosunku do płyty akrylowej w protezach osiadających, co daje duży komfort użytkowania. Dodatkowo szkielet metalowy zaopatrzony jest w wypustki metalowe, opierające się na powierzchniach żujących zębów pacjenta, co powoduje fizjologiczny sposób przenoszenia sił zgryzowych na błonę śluzową i kości wyrostka zębodołowego. Elementami utrzymującymi protezy szkieletowe są metalowe klamry. Są one sprężyste, co sprzyja lepszemu utrzymaniu się na zębach, nie powodując spadania podczas jedzenia. Są one mało estetyczne, ale obecnie można je zastąpić precyzyjnymi elementami mocującymi, jak zatrzaski czy zasuwy. Wymagane jest wtedy okoronowanie własnych zębów pacjenta, co daje bardzo dobry efekt kosmetyczny i większy komfort użytkowania, ale zwiększa koszt wykonania pracy protetycznej.

CENNIK

Proste zęby to nie tylko piękny uśmiech, ale także łatwiejsze dbanie o czystość jamy ustnej i lepsze zapobieganie próchnicy czy paradontozie. Aparat ortodontyczny to nie przykra konieczność, ale trend. Aparat ortodontyczny to moda bardzo zdrowa, bo pozwala wyprostować zęby, leczy wady zgryzu i jednocześnie… kompleksy. Aparaty ortodontyczne korygują szpary między zębami, cofnięcia żuchwy, stłoczenia i inne wady zgryzu.

Aparaty ortodontyczne zakłada się u dzieci w momencie, gdy pojawią się już wszystkie zęby stałe. Jeśli chodzi o dorosłych – aparaty na zębach już nikogo nie dziwią. Traktowane są jak biżuteria, która nie tylko leczy, ale również zdobi. Na leczenie ortodontyczne coraz częściej decydują się osoby 30 a nawet 50-letnie. Bo zdrowe i zadbane zęby są dziś tak samo ważne, jak piękna fryzura lub modne ubranie. Na szczęście na skorygowanie wady zgryzu nigdy nie jest za późno. Nowoczesna ortodoncja oferuje pacjentom wiele modeli aparatów, mniej lub bardziej widocznych. Wybór zależy od indywidualnych potrzeb. Aparaty ortodontyczne potrafią także poszerzyć uśmiech, z czym wiąże się tzw. lifting ortodontyczny – położenie zębów zmienia położenie tkanek miękkich, a więc zęby bardziej podpierają policzki i wargi. Krótko mówiąc – wygląda się młodziej!

Takie aparaty mocuje się do zewnętrznych powierzchni wszystkich zębów. Są zbudowane z zamków (kosteczek z metalu), pierścieni albo tub oraz łuków (metalowych albo powlekanych teflonem, silikonem). Aparaty metalowe (tytan albo stopy metali z niklem lub bez) są najbardziej widoczne. Przeznaczone dla osób, które lubią srebrną biżuterię lub mocny rockowy look. Wizyty kontrolne są konieczne co 3–6 tygodni.

Takie aparaty mocuje się do zewnętrznych powierzchni wszystkich zębów. Są zbudowane z zamków (kosteczek z kryształu, ceramiki lub kompozytu), pierścieni albo tub oraz łuków (metalowych albo powlekanych teflonem, silikonem). Aparaty kryształowe mają kolor zbliżony do naturalnego odcienia zębów lub są przezroczyste, dlatego też są nazywane aparatami estetycznymi. Wizyty kontrolne są konieczne co 4–6 tygodni.

Takie aparaty mocuje się do zewnętrznych powierzchni wszystkich zębów. Są zbudowane z zamków (kosteczek z metalu, powlekanych złotem), pierścieni albo tub oraz łuków (powlekanych złotem). Aparaty złote są widoczne i polecane dla Pacjentów, którzy chcą być modni i lubią złotą biżuterię. Wizyty kontrolne są konieczne co 3–6 tygodni.

Są czasem nazywane też językowymi, gdyż są mocowane na zębach od strony wewnętrznej, czyli od strony języka. Zamki mocowane są od wewnętrznej strony zębów, a więc z zewnątrz są zupełnie niewidoczne. 

Jednak nie każdemu można założyć standardowy aparat językowy. Przeciwwskazaniem są zwłaszcza choroby przyzębia, niskie zęby (niedostateczna wysokość części koronowej zęba do przyklejenia zamka), wąskie łuki, zła higiena. Okres przyzwyczajenia się do aparatu lingwalnego trwa zwykle dłużej, niż w przypadku klasycznych aparatów. Powoduje on przejściowe kłopoty z wymową (niekiedy konieczna bywa pomoc logopedy), utrudniona jest także higiena.W tej grupie są też aparaty wykonywane indywidualnie, z użyciem zaawansowanych technik komputerowych (zamek programuje się dla konkretnego Pacjenta po uwagę kształt zębów).

To nowoczesne aparaty, które dzięki unikalnej budowie zamków, pozwalają na użycie dużo mniejszej (ale jednakowej w całym okresie leczenia) siły przy prostowaniu zębów, niż w klasycznych aparatach. To niweluje dyskomfort towarzyszący leczeniu ortodontycznemu, a także skraca jego czas i wydłuża odstępy między kolejnymi wizytami kontrolnymi (odbywają się co 8–12 tygodni). Aparaty samoligaturujące sprzyjają dodatkowo utrzymaniu właściwej higieny jamy ustnej, ponieważ nie mają elementów elastycznych (m.in. dlatego nadają się dla osób z chorobami przyzębia).

W Exclusive Dental Studio leczymy wady zgryzu również metodą bezzamkową, przy pomocy nakładek INVISALIGN.

Jest to metoda, w której wykorzystywane są specjalne nakładki na zęby. Pacjent nosi je w dzień oraz w nocy i raz w miesiącu są one wymieniane na kolejne. Sprawdzają się w przypadku niedużych wad. Są wygodne, a siły działające na zęby są skrupulatnie zaplanowane. Nakładki wyjmuje się na czas posiłków i mycia zębów, dzięki czemu łatwiej utrzymać higienę jamy ustnej, niż w przypadku aparatu stałego. Wadą zdejmowanego aparatu jest jednak wydłużenie czasu leczenia, które wynika często z braku sumienności w jego noszeniu oraz zdarzające się przebarwienia nakładek. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej – umów się na bezpłatną konsultację. Więcej informacji na temat INVISALIGN znajduje się na www.invisalign.pl

 CENNIK

ENDODONCJA to dziedzina stomatologii, która zajmuje się chorobami miazgi i tkanek okołowierzchołkowych zębów. Inna nazwa tego leczenia to leczenie kanałowe.

Leczenie polega na usunięciu miazgi, która uległa zapaleniu, z kanałów korzeniowych i wypełnienie ich masą. Leczenie tego typu, dzięki nowoczesnym technologiom, jest przełomem w dziedzinie stomatologii. Stosuje się je w przypadku:

–    problemów z kanałami zębowymi;

–    usuwaniu poprzednich wypełnień i wkładów korzeniowych;

–    leczeniu przedziurawienia komory i korzenia zębów.

Endodoncja pozwala na zachowanie zęba i zmniejszenie bólu. Jeśli pojawią się u Ciebie pierwsze objawy zapalenia tkanek lub ropnia, jak najszybciej zadzwoń do naszego gabinetu i umówi wizytę. Zabiegi tego typu są wskazane, gdy ząb ma głębokie ubytki, został poważnie uszkodzony lub gdy pacjent ma przejść leczenie protetyczne. Zaletą Exclusive Dental Studio jest indywidualne podejście do pacjenta i stosowanie nowoczesnych metod leczenia. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem i materiałami do leczenia endodontycznego.

Podczas leczenia robimy wszystko, by usunięcie zęba nie było konieczne. Dzięki temu, w wielu przypadkach udaje się ocalić zęby, które w innych gabinetach zostały ocenione jako „do usunięcia”. 

Wskazaniami do leczenia pod mikroskopem może być nietypowa anatomia zęba, wąskie lub zarośnięte kanały czy też zakrzywione korzenie. Złamanie narzędzia endodontycznego w innym gabinecie stomatologicznym, perforacja (czyli przebicie ściany zęba) lub nie odnalezienie dodatkowych kanałów – te przypadki można rozwiązać skutecznie tylko przy użyciu mikroskopu. We wszystkich tych przypadkach mikroskop zwiększa szanse na prawidłowe leczenie a zęby, które były przeznaczone do ekstrakcję, mogą prawidłowo funkcjonować przez długie lata.

Lekarz widzi dokładnie całą komorę zęba oraz jego kanały, co pozwala mu je dokładnie opracować i oczyścić. Zmniejsza to ryzyko występowania powikłań. Jesteśmy w stanie uratować zęby, których tradycyjną metodą wyleczyć nie można, np: z kanałami zakrzywionymi.

Leczenie pod mikroskopem wygląda podobnie do tradycyjnego leczenia kanałowego. Lekarz otwiera ząb, aby mieć dostęp do kanałów. Mikroskop, umieszczony na wysięgniku, znajduje się tuż nad głową pacjenta i umożliwia wgląd do wnętrza zęba.W Exclusive Dental Studio możemy również usuwać złamane w innych gabinetach stomatologicznych narzędzia kanałowe dzięki zastosowaniu mikroskopu stomatologicznego i ultradźwięków. Posiadamy szereg mikro narzędzi stomatologicznych, przydatnych w endodoncji.

Re-endodoncję, czyli powtórne leczenie kanałowe wykonujemy wtedy, kiedy poprzednie leczenie nie zakończyło się powodzeniem z różnych powodów. Często takie zęby nie wykazują żadnych objawów  mogących świadczyć o niepowodzeniu pierwotnego leczenia. Należy pamiętać, że zęby z nieprawidłowo przeprowadzonym leczeniem kanałowym mogą być potencjalnym źródłem wielu dolegliwości i chorób zlokalizowanych w innych narządach, takich jak oczy, serce czy nerki. Dlatego tak ważna jest okresowa kontrola radiologiczna wszystkich zębów, zwłaszcza leczonych endodontycznie.

CENNIK

W Exclusive Dental Studio wykonujemy wszelkiego typu zabiegi chirurgiczne, dotyczące zarówno tkanek miękkich, jak i tkanek twardych. Zabiegi wykonujemy przy użyciu nowoczesnych sprzętów i materiałów, dzięki czemu Pacjent może czuć się bezpiecznie i komfortowo – zarówno w trakcie zabiegu, jak i po nim. W Exclusive Dental Studio Pacjentów po zabiegach chirurgicznych otaczamy szczególną opieką i pozostajemy do dyspozycji w razie potrzeby przez 24 h na dobę, przez 3 pierwsze doby po zabiegu.

Polega na całkowitym wyjęciu zęba z zębodołu. W Exclusive Dental Studio zabieg taki jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, by był bezbolesny dla Pacjenta. Jeśli Pacjent chciałby zminimalizować lęk podczas zabiegu – możemy podać Pacjentowi „gaz rozweselający”. Po zabiegu pacjent powinien zastosować się do wszelkich zaleceń lekarza.

Polega na całkowitym wyjęciu zęba z zębodołu. W Exclusive Dental Studio zabieg taki jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, by był bezbolesny dla Pacjenta. Na życzenie Pacjenta, by zminimalizować Jego lęk podczas zabiegu, leczenie możemy przeprowadzić w sedacji wziewnej, czyli przy użyciu „gazu rozweselającego”. Chirurgicznym usuwaniem zębów nazywamy usunięcie zęba pozbawionego korony, gdy jego korzenie wciąż znajdują się w dziąśle, lub gdy korzenie zębowe są mocno zakrzywione oraz w przypadku zębów zatrzymanych. Zabieg chirurgicznego usunięcia zęba wykonywany jest przez chirurga i polega na wyjęciu zęba z zębodołu przy użyciu różnego rodzaju narzędzi. W Exclusive Dental Studio zabiegi chirurgicznego usuwania zębów możemy przeprowadzić przy użyciu PIESOSURGERY i zaaplikować PRF, aby miejsce po zabiegu szybciej się regenerowało.Pacjent powinien zastosować się do wszelkich zaleceń lekarza, które otrzyma po zabiegu.
Zabieg polegający na usunięciu wierzchołka korzenia zęba wraz ze zmianami chorobowymi wokół niego. Wskazaniem do zabiegu jest niemożliwość prawidłowego wypełnienia endodontycznego zęba lub przewlekłe stany zapalne okołowierzchołkowe przy korzeniu zęba. W Exclusive Dental Studio jest to zabieg mikrochirurgiczny, przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym, minimalnie inwazyjny dzięki urządzeniu Piezotome Solo oraz PRF.
Zabieg chirurgicznego wydłużenia korony zęba. Wykonujemy go w przypadku zbyt krótkich koron zębów lub w przypadku zaburzonej estetyki biało–czerwonej z nadmiernie widocznym dziąsłem. Zabieg korekty linii uśmiechu dziąsłowego przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym. Polega na usunięciu fragmentu dziąsła oraz plastyce brzegu kości w celu zachowania odpowiedniej szerokości nowej linii dziąsła.
Recesja dziąsła polega na obnażeniu fragmentu korzenia zęba, co niejednokrotnie powoduje większą wrażliwość na zmiany termiczne i chemiczne, utrudnia utrzymanie higieny w zakresie recesji. Jest to często duży defekt estetyczny zwłaszcza, jeśli mamy do czynienia z tzw. wysoką linia uśmiechu, a dziąsło obnażone znajduje się w strefie uśmiechu. W Exclusive Dental Studio wykonujemy zabiegi pokrywania recesji dziąsłowych przy pomocy płatów dziąsłowych.

CENNIK

Piękny, zdrowy i biały uśmiech nie tylko odmładza, ale dodaje także pewności siebie. Stomatologia estetyczna w Exclusive Dental Studio to gwarancja sukcesu. Współpraca z uznanymi laboratoriami dentystycznymi pozwala nam wykorzystywać nowoczesne technologie i rozwiązania protetyczne, które satysfakcjonują zarówno lekarzy – specjalistów, jak i ich pacjentów.

DSD (DIGITAL SMILE DESIGN) pozwala Pacjentowi zobaczyć efekt końcowy pracy stomatologów, zanim jeszcze podejmie decyzję o rozpoczęciu leczenia. 

Na zdjęciach i filmach możesz obejrzeć jak wielkie i zaskakujące mogą być metamorfozy związane z leczeniem zębów i poprawą ich estetyki. Nawet najlepiej wykwalifikowany zespół może mieć problemy z precyzyjnym przekazaniem sobie wytycznych zawartych w planie leczenia. Czasem sami pacjenci spodziewają się też innego efektu końcowego. Problem rozwiązuje stworzenie wizualnego planu leczenia oraz poznanie końcowego rezultatu – nowego uśmiechu. Indywidualnie zaprojektowanego, wyrażającego osobowość Pacjenta i zgodnego z fizycznymi cechami twarzy.

DSD krok po kroku: 

–    pierwsza konsultacja trwa do 1,5 godziny;

–    w tym czasie wykonana zostanie w naszym studio fotograficznym seria zdjęć i filmów twarzy, zębów, uśmiechu;

–    lekarz przeprowadza dokładny wywiad, którego celem jest poznanie cech osobowości oraz wyobrażeń o pięknym uśmiechu;

–    następnie lekarz analizuje zależności między zębami, ustami, uśmiechem a rysami twarzy i mimiką wyrażającą emocje. Posługując się specjalnymi cyfrowymi planszami projektuje nowy uśmiech. W każdym momencie może skonsultować projekt z Pacjentem. Powstaje plan leczenia;

–    ostatnim etapem jest przygotowanie w pracowni protetycznej wzoru uśmiechu, który można przymierzyć jak sukienkę czy garnitur. Teraz możesz zobaczyć nowego siebie!

Efektem analizy jest przejrzysty, zrozumiały plan leczenia. W wielu przypadkach leczenie wymaga zaangażowania dentystów różnych dziedzin stomatologii – ortodonty, chirurga, protetyka i laboratorium techniki dentystycznej. By osiągnąć idealny efekt konieczna jest współpraca zespołu i komunikacja między poszczególnymi jego członkami.

LICÓWKI pozwalają zatuszować estetyczne niedoskonałości zębów w odcinku przednim. Licówki porcelanowe w wielu przypadkach stanowią wspaniałą alternatywę dla koron. Przygotowanie zębów pod licówki tradycyjne wymaga oszlifowania zębów, jednak pozwala zachować zdecydowanie więcej tkanki, niż szlifowanie zębów pod korony. W niektórych przypadkach możliwe jest  wykonanie  licówek bez szlifowania zębów.

Licówki to porcelanowe, cieniutkie płytki na stałe mocowane do zębów. Zapewniają doskonały efekt estetyczny. Dzięki licówkom można zmienić kolor i kształt zęba. Światło naturalnie rozprasza się w warstwie porcelany – odpowiedniku szkliwa, dzięki czemu licówki do złudzenia upodabniają się do naturalnego zęba.

Licówki są doskonałym rozwiązaniem w przypadku zębów:
– małych;
– o stożkowatym kształcie;
– diastem;
– mocno przebarwionych;
– nierówno położonych w łuku;
– zbyt małych lub zbyt dużych.

Licówki porcelanowe są bardzo trwałe, ryzyko odpadnięcia jest niewielkie, barwa z czasem się nie zmienia. Nawet po latach normalnego jedzenia i picia porcelana odporna jest na przebarwienia. Licówki są odporne na przebarwienia z kawy, herbaty, a nawet na przebarwienia wynikające z palenia papierosów.

Dzięki SKYN CONCEPT jesteśmy w stanie doskonale skopiować idealne zęby, a następnie dzięki technologii 3D odtworzyć ich kształt i strukturę, idealnie dopasowując je do indywidualnych potrzeb każdego Pacjenta.

W Exclusive Dental Studio lekarz przygotowuje ząb poprzez oszlifowanie go we właściwy sposób. 

Powierzchnia zęba zmniejszana jest ze wszystkich stron o około 1-2 mm lub więcej, z każdej strony – taka bowiem będzie grubość ścianki korony. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, więc dla Pacjenta taki zabieg jest bezbolesny. Następnie lekarz pobiera wyciski szczęki lub żuchwy z oszlifowanym filarem i wycisk przeciwstawny i ustala kolor korony. Następnie wykonuje zdjęcie twarzy Pacjenta aparatem fotograficznym. Tak przygotowane materiały przekazujemy do laboratorium techniki dentystycznej. Rozpoczyna się proces wytwarzania korony. Pacjentowi na czas przygotowania gotowej pracy zakłada się koronę tymczasową. Kiedy lekarz otrzymuje gotową koronę – ocenia wspólnie z Pacjentem jej walory funkcjonalne i estetyczne. Jeśli nie ma zastrzeżeń – cementuje ją na stałe. 

W Exclusive Dental Studio możemy wykonać dla Ciebie następujące rodzaje koron i mostów:

– KORONY PEŁNOCERAMICZE Z PODBUDOWĄ Z TLENKU CYRKONU;

– KORONY PORCELANOWE NA PODBUDOWIE ZE ZŁOTA;

– KORONY PORCELANOWE NA PODBUDOWIE Z METALU;

– KORONY NA IMPLANTACH – korony, które są mocowane na „sztucznym korzeniu”, czyli implancie. Po okresie integracji implantu z kością (2-6 miesięcy), lekarz zakłada Pacjentowi w miejscu implantu śrubę gojącą. Po okresie gojenia pobieramy wycisk, który wysłamy do laboratorium protetycznego. Tam technicy dentystyczni przygotowują łącznik implantologiczny i koronę protetyczną, które będą mocowane do implantu. Przed pobraniem wycisku Pacjent wybiera rodzaj łącznika i korony, który chciałby mieć zamocowany.

Dzięki SKYN CONCEPT jesteśmy w stanie doskonale skopiować idealne zęby, a następnie dzięki technologii 3D odtworzyć ich kształt i strukturę, idealnie dopasowując je do indywidualnych potrzeb każdego Pacjenta.

Białe zęby to podstawa pięknego i zdrowego uśmiechu. Sprawiają, że Pacjent czuje się dobrze i ma większą pewność siebie. Niestety, z wielu różnych powodów, większość z Nas nie może się poszczycić zadowalającą bielą uzębienia. Znaczenie mają tu geny, styl życia czy stan zdrowia. W Exclusive Dental Studio opracowaliśmy autorską metodę wybielania PERFECT BLEACHING™. Gwarantujemy, że dzięki niej zęby będą bielsze, a jeśli Pacjent będzie się stosował do naszych zaleceń – efekt wybielania utrzyma się przez wiele lat! Przed podjęciem decyzji o wybielaniu umów się do Exclusive Dental Studio na bezpłatną konsultację, aby lekarz mógł wyjaśnić na czym polega ta metoda i czy w przypadku Twoich zębów uda się uzyskać zamierzony efekt. 

Piękny, biały uśmiech to marzenie każdego z nas. Wybielanie, które rozjaśnia odcień naszych zębów o średnio 4 do 15 tonów przybliży nas do osiągnięcia hollywoodzkiego uśmiechu. Co powinniśmy wiedzieć zanim zdecydujemy się na ten zabieg?

Pamiętajmy, że wybielanie możemy zastosować tylko w przypadku zębów wyczyszczonych z kamienia i osadu. Po wybielaniu możliwe jest wystąpienie nadwrażliwości, która najczęściej ustępuje w ciągu 24h. 

Bardzo ważne jest także stosowanie tzw. „białej diety” przez okres 5 do 7 dni po wybielaniu. W tym czasie należy unikać zwłaszcza kawy, herbaty, czerwonego wina oraz produktów tytoniowych. Dla jak najdłuższego zachowania śnieżnobiałego uśmiechu polecamy również stosowanie profesjonalnych past wybielających. Produkty do pielęgnacji jamy ustnej powinny być dobierane indywidualnie. Zapytaj lekarza w Exclusive Dental Studio, która z profesjonalnych past będzie najlepsza dla Twoich zębów. Przeciwwskazania do wybielania to: ciąża, karmienie piersią, oraz wiek poniżej 18 roku życia.

Zapraszamy Państwa do Exclusive Dental Studio na konsultację, podczas której lekarz ustali plan postępowania przed wybielaniem oraz dobierze indywidualny czas trwania poszczególnych sesji.

Diastema to przerwa między zębami siecznymi przyśrodkowymi, czyli przerwa między górnymi jedynkami. Nie zawsze jest ona wadą zgryzu, ale często jest problemem natury estetycznej. Najszybszą i co równie ważne – odwracalną metodą na pozbycie się diastemy jest bonding, czyli zamaskowanie przerwy między zębami za pomocą kompozytu. W tym przypadku likwidacja diastemy przypomina zakładanie plomby: najpierw wytrawia się ząb specjalnym kwasem demineralizującym, a następnie nakłada materiał kompozytowy i papierowymi dyskami nadaje mu się kształt. Efekt uzyskuje się podczas jednej wizyty.
Czarne trójkąty między koronami potrafią zepsuć efekt końcowy odbudowy estetycznej zębów. Idealną alternatywą dla dodatkowych i nieprzyjemnych zabiegów chirurgicznych jest prosta i bezpieczna metoda z wykorzystaniem igły i strzykawki z żelem kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w ludzkim organizmie i jest często wykorzystywany w zabiegach kosmetologicznych i medycyny estetycznej. Zabieg odbudowy dziąseł wygląda więc podobnie do zabiegu wypełniania zmarszczek. Można go powtórzyć po miesiącu, aby zwiększyć efekt. Kwas hialuronowy z czasem zostaje częściowo wchłonięty i potrzebna jest dodatkowa aplikacja, jednak kształt brodawki będzie już bliższy naturalnemu, dzięki wbudowaniu rusztowania fibrynowego.

CENNIK

DSD (DIGITAL SMILE DESIGN) pozwala Pacjentowi zobaczyć efekt końcowy pracy stomatologów, zanim w ogóle podejmie on decyzję o leczeniu w Exclusive Dental Studio. 

Na zdjęciach i filmach możesz zobaczyć, jak wielkie i zaskakujące mogą być metamorfozy związane z leczeniem zębów i ich poprawą estetyki. Metodę Digital Smile Design stworzył brazylijski dentysta Christian Coachman. Zauważył, że nawet najbardziej wykwalifikowany zespół może mieć problemy z precyzyjnym przekazaniem sobie wytycznych zawartych w planie leczenia. Czasem sami pacjenci spodziewają się też innego efektu końcowego. Problem rozwiązuje stworzenie wizualnego planu leczenia oraz poznanie końcowego rezultatu – nowego uśmiechu. Indywidualnie zaprojektowanego, wyrażającego osobowość Pacjenta i zgodnego z fizycznymi cechami twarzy DSD krok po kroku: 

–    pierwsza konsultacja trwa do 1,5 godziny;

–    w tym czasie wykonana zostanie w naszym studio fotograficznym seria zdjęć i filmów twarzy, zębów, uśmiechu;

–    lekarz przeprowadza dokładny wywiad, którego celem jest poznanie cech osobowości oraz wyobrażeń o pięknym uśmiechu;

–    następnie lekarz analizuje zależności między zębami, ustami, uśmiechem a rysami twarzy i mimiką wyrażającą emocje. Posługując się specjalnymi cyfrowymi planszami projektuje nowy uśmiech. W każdym momencie może skonsultować projekt z pacjentem. Powstaje plan leczenia;

–    ostatnim etapem jest przygotowanie w pracowni protetycznej wzoru uśmiechu, który można przymierzyć jak sukienkę czy garnitur. Teraz możesz zobaczyć nowego siebie!

Efektem analizy jest przejrzysty, zrozumiały plan leczenia. W wielu przypadkach leczenie wymaga zaangażowania dentystów różnych dziedzin stomatologii – ortodonty, chirurga, protetyka i laboratorium techniki dentystycznej. By osiągnąć idealny efekt konieczna jest współpraca zespołu i komunikacja między poszczególnymi jego członkami.

Nasze prace

Pierwszy kontakt ze stomatologiem jest dla dziecka dużym przeżyciem, które kształtuje jego późniejsze nastawienie do wizyt w gabinecie dentystycznym. Jeśli dziecko nie ma problemów z zębami w młodszym wieku – pierwsza wizyta powinna się odbyć około 4-5 roku życia. Właściwe przygotowanie dziecka do pierwszej wizyty u dentysty oraz prawidłowy jej przebieg to niezwykle ważne czynniki, kształtujące późniejszą postawę dziecka wobec leczenia stomatologicznego. 

Wizyty adaptacyjne służą zapoznaniu się małych Pacjentów z gabinetem i lekarzem. Podczas tej wizyty lekarz, często w formie zabawy, oswaja dziecko z urządzeniami stomatologicznymi. Dzięki temu gabinet staje się dla niego miejscem kojarzonym z zabawą i miłym spędzeniem czasu. Nasz personel, oprócz wysokich kwalifikacji zawodowych, ma wyjątkowo opiekuńcze podejście do dzieci.

Zabieg, inaczej nazywany impregnacją, wykonuje się na zębach mlecznych. Próchnica w zębach mlecznych bardzo szybko się rozprzestrzenia. Impregnuje się tkankę próchniczą, co sprawia, że zmiany próchnicze się cofają, a rozmiękła masa zęba staje się znów twarda. Wadą takiego leczenia próchnicy jest to, że ząb po zabiegu staje się czarny. Jednak w przypadku leczenia zębów mlecznych nieestetyczny wygląd będzie towarzyszył dziecku niezbyt długo, tylko do momentu wypadnięcia mleczaka. Lapisowanie stosowane jest wtedy, kiedy ze względu na wiek dziecka czy duże zniszczenia zęba nie ma szans na zachowawcze leczenie.
Lakowanie wykonuje się w zębach stałych. Jest ono całkowicie bezbolesne i trwa zaledwie kilka minut. Lakowaniu poddaje się wszystkie zęby boczne, a więc trzonowce i przedtrzonowe. Podczas jednej wizyty można zalakować jednego lub większą ilość zębów. Lakowaniu poddaje się tylko te zęby, które są wolne od próchnicy. Pozostałe pozostawia się do obserwacji i ewentualnie zabezpiecza preparatem z fluorem. Aby mieć pewność, że ząb jest zdrowy i nadaje się do lakowania, najlepiej na wizytę do gabinetu wybrać się w momencie, kiedy powierzchnia zęba jest już dobrze widoczna.
Lakierowanie zębów ma zapobiegać próchnicy zanim ta zaatakuje zęby. Lakierowanie zębów to profilaktyczny zabieg stomatologiczny. Pozwala on dostarczyć zębom stężonego fluoru w dawce niedostępnej podczas domowej fluoryzacji. Fluor zwiększa odporność zębów na działanie kwasów, produkowanych przez bakterie próchnicowe powodujące psucie zębów.
Jeżeli wędzidełko wargi górnej jest nisko przyczepione lub nastąpił jego przerost – może to doprowadzić do powstania diastemy prawdziwej – przerwy między górnymi jedynkami, spowodowanej rozsunięciem się zębów. Wady anatomiczne wędzidełka – zarówno wargi górnej, jak i dolnej – mogą utrudniać prawidłowe czyszczenie zębów i jamy ustnej. Nieprawidłowo ukształtowane wędzidełko wargi górnej i dolnej może być przyczyną wad wymowy – utrudnionego wymawiania głosek przedniojęzykowych. Wskazaniem do podcięcia wędzidełka górnej wargi jest diastema prawdziwa o szerokości powyżej 2 mm, utrzymująca się po wyrośnięciu wszystkich czterech stałych siekaczy. Tego typu zabieg wykonuje się ok. 8-go roku życia, ale w przypadkach bardzo nasilonych czasami trzeba wykonać go wcześniej.

CENNIK

Skóra zaczyna starzeć się już wieku dwudziestu lat, a tempo tego procesu przebiega szybciej u osób, które mają skórę suchą. Nasze zabiegi pozwalają na:

–    poprawę konturu twarzy i naciągnięcie skóry;

–    wygładzenie zmarszczek i usunięcie bruzd;

–    zachowanie młodego, zdrowego wyglądu.

Zabiegi na twarz są alternatywą dla chirurgii plastycznej – dzięki nim można cieszyć się świeżą, naturalnie napiętą skórą bez inwestowania w droższe zabiegi. Ich regularne wykonywanie hamuje tempo starzenia skóry znacznie skuteczniej, niż kremy.

Zabiegi dopasowujemy do Twoich potrzeb, dzięki czemu masz pewność, że Twoja skóra jest poddana pielęgnacji, na jaką zasługujesz.

Exclusive Dental Studio to zespół doświadczonych lekarzy i asystentów o najwyższych kwalifikacjach, przygotowany do kompleksowego leczenia Pacjentów zarówno z Poznania, jak i z Polski, Europy i całego świata. Bardzo dobre połączenia komunikacyjne do Poznania, umożliwiają szybką i sprawną podróż do tego jednego z najpiękniejszych miast Polski. DENTAL TRAVEL to oferta skierowana do Pacjentów pragnących połączyć specjalistyczne zabiegi w Exclusive Dental Studio z atrakcyjnym pobytem w Poznaniu. Prowadzimy szeroką współpracę z najlepszymi hotelami, dzięki czemu możemy zaoferować atrakcyjny pobyt, towarzyszący leczeniu w Exclusive Dental Studio, także zorganizowanym grupom.
Naszym Pacjentom proponujemy pełną obsługę logistyczną, opiekę rezydenta, serwis przewozowy z dworca czy lotniska Zadowolenie z efektów leczenia oraz miło spędzony czas to gwarancja satysfakcji z wyboru oferty DENTAL TRAVEL w  Exclusive Dental Studio.

Napisz do Nas: info@ExclusiveDentalStudio.pl

#dentaltourism #dentaltravel #dentaltravelpoland

Jeśli szukasz anonimowości, dyskrecji lub jesteś szczególnie zapracowany i chcesz być leczony w spokoju i ciszy, jeśli chciałbyś, by Exclusive Dental Studio wraz z recepcją, całym personelem i lekarzami poświęciło swój czas i uwagę wyłącznie Tobie – proponujemy wyjątkową usługę EXCLUSIVE DENTAL STUDIO TYLKO DLA CIEBIE.

Już dziś możesz zarezerwować całą klinikę w dogodnym dla Ciebie terminie i stać się tego dnia jedynym, szczególnym Pacjentem. Cały nasz doświadczony zespół, luksusowy wystrój wnętrz, nowoczesne wyposażenie gabinetów sprawią, że poczujesz się komfortowo, bezpiecznie i będziesz miał zapewnioną całkowitą dyskrecję.

 

Kontakt

ul. Katowicka 81E/111
61-131 Poznań

GODZINY OTWARCIA:
Pn - Pt  9:00 - 21:00

CH Posnania
ul. Pleszewska 1, 61-136 Poznań
 
GODZINY OTWARCIA:
PN - SB 10 - 22
ND         10 - 21
 

tel. +48 570 712 712 - EDS Katowicka
tel. +48 570 713 714 - EDS Posnania


mail: info@exclusivedentalstudio.pl

Media & PR
media@exclusivedentalstudio.pl
T: 502 209 632

FORMULARZ KONTAKTOWY
Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź