Filozofia leczenia

Wszystko zaczyna się od uśmiechu, dlatego stworzymy piękny i zdrowy uśmiech dla Ciebie i tych, których kochasz.

 

Stworzyliśmy dla Ciebie miejsce inne niż wszystkie. 

Miejsce w którym pasja i wieloletnie doświadczenie spotkały się, 

byś w niepowtarzalnym klimacie mógł zadbać o to, co najcenniejsze. 

Wiemy, jak ważny na co dzień jest piękny i zdrowy uśmiech. Wiemy też co zrobić, byś uśmiechał się częściej. 

Dlatego zadbamy, by każdy Twój dzień zaczynał się i kończył pięknym uśmiechem, który będzie odzwierciedleniem radości płynącej z Twojego wnętrza.

 

Nasze prace

 

Dlaczego właśnie my ?

? W Exclusive Dental Studio traktujemy Pacjentów holistycznie i indywidualnie. Podpowiadamy, jak zadbać o uśmiech kompleksowo. Przedstawiamy indywidualny plan leczenia, opracowany w kilku wariantach przez specjalistów, zgodnie z potrzebami Pacjenta. To Pacjent decyduje, którą metodę leczenia wybiera. My szanujemy ten wybór.

? Exclusive Dental Studio docenia stałych Pacjentów. Pacjenci, którzy odwiedzają nas regularnie co 6 miesięcy, stosując się do naszych zaleceń, otrzymują gwarancję na wszystkie prace wykonane w naszym gabinecie.

? W Exclusive Dental Studio pamiętamy o Pacjentach. Zawsze przed umówionym terminem dzwonimy, aby potwierdzić wizytę.

? W Exclusive Dental Studio sprawiamy by Pacjent czuł się komfortowo i bezpiecznie już od samego wejścia. Wnętrza zostały zaprojektowane w trosce o dobre samopoczucie i wygodę Pacjentów. Leczenie w naszym gabinecie nie będzie przykrą koniecznością, a chwilą relaksu.

? Exclusive Dental Studio przyjmuje Pacjentów w trakcie leczenia onkologicznego, podejmujemy się leczenia osób z wszczepionymi rozrusznikami serca, po operacjach kardiochirurgicznych czy neurochirurgicznych. Konsultujemy problemy zdrowotne Pacjentów z innymi specjalistami. Jeśli Pacjentka jest w ciąży – również podejmujemy się leczenia po konsultacji z jej lekarzem prowadzącym.

W Exclusive Dental Studio szczególny nacisk kładziemy na czystość – zarówno w gabinetach, jak i w innych pomieszczeniach. Bardzo dużą wagę przykładamy do bezpieczeństwa Pacjentów podczas wykonywanych zabiegów. Sterylizację narzędzi oraz dezynfekcję przeprowadza wykwalifikowany personel, według ściśle zaleconych procedur. Do zabiegów sterylizacji i dezynfekcji używamy tylko certyfikowanych preparatów i urządzeń. Posiadamy dwa nowoczesne autoklawy LISA. Narzędzia, które mają być używane podczas danego zabiegu, rozpakowywane są dopiero przy Pacjencie. Wszędzie, gdzie istnieje możliwość, stosujemy jednorazowe produkty.
Gaz rozweselający to jest podtlenek azotu. Podajemy go Pacjentowi za pomocą specjalnej maseczki zakładanej na nos. Maseczki mają przyjemne zapachy – czekoladowy, truskawkowy czy waniliowy. Działanie gazu rozweselającego daje uczucie przyjemnego oszołomienia. Będąc pod wpływem podtlenku azotu nie odczuwa się strachu czy lęku, dlatego polecany jest on dla Pacjentów z DENTOFOBIĄ. Można go stosować u dorosłych, jak również u dzieci od 3 roku życia. Gaz rozweselający pozwala przełamać lęk przed zabiegami.
Posiadamy cyfrowy radiowizjograf firmy MY-RAY. Dzięki niemu możemy wykonać zdjęcie rentgenowskie nawet w trakcie leczenia, na fotelu. Zrobione w ten sposób zdjęcie pokazuje się natychmiast na ekranie monitora, a my możemy je omówić i natychmiast wdrożyć odpowiednie leczenie. W aparacie został zastosowany czujnik cyfrowy, dzięki czemu dawka promieniowania jest mniejsza o 90% w stosunku do tradycyjnego zdjęcia na kliszy. Dzięki RVG działamy ekologicznie, ponieważ nie używamy odczynników chemicznych do wywoływania zdjęć. Zdjęcie możemy przekazać Pacjentowi na jego życzenie na płycie CD, Pen-drive lub przesłać mailem.
W Exclusive Dental Studio posiadamy mikroskop wiodącej firmy Carl Zeiss. To dzięki jego powiększeniu oraz oświetleniu nasi lekarze endodonci mogą wyleczyć nawet bardzo trudne kanały korzeniowe. Jeśli kanał w zębie zakwalifikowanym do leczenia endodontycznego jest wąski, zakrzywiony lub zostało w nim złamane narzędzie w czasie leczenia w innym gabinecie – mikroskop pozwoli na precyzyjne wyleczenie. Jeśli potrzebne jest powiększenie do prac stomatologicznych protetycznych, zabiegów chirurgicznych czy klasycznego leczenia, to właśnie dzięki użyciu mikroskopu lekarz może działać bardzo precyzyjnie.
W Exclusive Dental Studio pracujemy na PiezotomeSolo, który jest innowacyjnym systemem do cięcia kości bez uszkadzania tkanek miękkich, za pomocą ultradźwiękowych mikrodrgań. Urządzenie opracowano do stosowania w chirurgii jamy ustnej, usuwania zatrzymanych ósemek, implantologii i periodontologii. Dzięki temu Pacjent może czuć się jeszcze bardziej komfortowo i bezpiecznie. Tradycyjne metody cięcia kości (tj. wiertarki i wiertła) mogą powodować uszkodzenia niektórych tkanek i kości, które zwiększają ból i obrzęk pozabiegowy. Piezosurgery eliminuje to ryzyko, a dzięki technologii mikrodrgań pacjent nie odczuwa dyskomfortu podczas procedur chirurgicznych w jamie ustnej. Piezosurgery to urządzenie stosowane przez najlepszych specjalistów na całym świecie. W naszej klinice łączymy technologię Piezo z procedurą PRF. Dzięki temu nasi Pacjenci nie odczuwają bólu ani dyskomfortu po zabiegach chirurgicznych, co dla naszych specjalistów jest najwyższym priorytetem.
PRF to procedura polegająca na pobraniu krwi pacjenta, odwirowaniu i uzyskaniu fibryny bogatopłytkowej, zawierającej także limfocyty, czynniki wzrostu i komórki macierzyste. Dzięki tym składnikom procedura PRF pozwala na maksymalne zmniejszenie obrzęku i przyspieszenie okresu regeneracji pozabiegowej. Gojenie następuje już po 3 dniach! PRF zabezpiecza i uszczelnia ranę po zabiegu chirurgicznym, zmniejszając tym samym ryzyko wystąpienia zakażeń do minimum. Nasycenie rany PRF wspiera tworzenie nowej tkanki ze względu na czynniki wzrostu, a to z kolei prowadzi do szybszej regeneracji tkanek. Preparat PRF jest przygotowywany specjalnie dla Pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem chirurgicznym. Wykwalifikowana pielęgniarka medyczna pobiera krew od Pacjenta, a lekarz rozpoczyna produkcję PRF. Taki proces trwa ok. 20-25 minut.
Jednym z najbardziej istotnych elementów leczenia kanałowego jest szczelne wypełnienie kanału. Od lat zastanawiano się, w jaki sposób najszczelniej i najtrwalej można zamknąć kanały. Rozwiązaniem tego problemu jest System B oraz Obtura, stosowany w Exclusive Dental Studio. System B służy do wypełnienia wierzchołka korzenia, a przede wszystkim – do zamykania światła otworu fizjologicznego. Gutaperka, uznana za najlepszy materiał wypełnieniowy, zostaje podgrzana i skondensowana. Zapobiega to przepchnięciu materiału poza światło kanału. Natomiast Obtura służy do wypełnienia pozostałej części kanału. Gutaperka zostaje podgrzana do 200 stopni, dzięki czemu staje się bardzo plastyczna. Materiał w takiej postaci jest najbardziej biozgodnym materiałem. Zaletą tej metody jest dokładniejsza kondensacja materiału, pozwalająca rekompensować skurcz gutaperki, a tym samym – wykonać bardziej szczelne wypełnienie kanału.
W Exclusive Dental Studio korzystamy z wolnostojącego, mobilnego skalera ultradźwiękowego o częstotliwości drgań końcówki roboczej w zakresie 25 ÷ 35 kHz, z najnowszą elektroniką PIEZON No Pain z piaskarką. Układ sterujący PIEZON No Pain wyposażony jest w system automatycznego  podtrzymywania nastawionej mocy podczas zabiegu, co pozwala na precyzyjne operowanie końcówką. Niezależnie od użytej siły drgania końcówki nie uszkadzają szkliwa. Urządzenie posiada miękki start, który sprawia, że odczucia Pacjenta podczas zabiegu są przyjemne. Urządzenie posiada rękojeść wyposażoną w oświetlenie typu LED, co ułatwia operowanie końcówką roboczą w jamie ustnej oraz ułatwia pracę higienistce. Dzięki temu urządzeniu zabiegi higienizacji w Exclusive Dental Studio są przeprowadzana bezboleśnie i perfekcyjnie.

Dla zdrowia

W Exclusive Dental Studio planowanie leczenia zaczynamy od estetyki, ale drogę do pięknego estetycznego uśmiechu w efekcie końcowym należy rozpocząć od leczenia zębów. Rozpoczynamy od higienizacji, leczenia próchnicy, tkanek miękkich i dziąseł. Następnie zajmujemy się problemami funkcjonalnymi takimi jak prawidłowy zgryz, prawidłowa pozycja żuchwy i napięcia mięśni. Kolejny krok to leczenie strukturalne. Na tym etapie jeśli jest konieczne należy przeprowadzić leczenie ortodontyczne i w jego trakcie jeśli są potrzeby leczenie implantologiczne. Jeśli Pacjent nie jest zainteresowany dalszym etapem czyli estetyką, leczenie kończymy na tym etapie.
jest to dziedzina, która ma na celu odbudowanie przywrócenie lub poprawienie funkcji żucia jak i  estetyKI .W Exclusive Dental Studio  zabiegi implantologiczne wykonujemy przy użyciu nowoczesnych sprzętów i materiałów przez co Pacjent może czuć się bezpiecznie i komfortowo zarówno w trakcie zabiegu jak i po nim. Pacjentów po zabiegach chirurgicznych otaczamy szczególną opieką i troską. Pozostajemy w kontakcie telefonicznym w razie potrzeby 24 h na dobę przez 3 pierwsze doby po zabiegu. W Exclusive Dental Studio wykonujemy implantacje z doskonałymi rezultatami od wielu lat. Ta dziedzina stomatologii jest wielką pasją naszych chirurgów. Pracujemy na materiałach, maszynach i systemach implantologicznych najwyższej jakości, które są znane na całym świecie, takich jak: NOBLE BIOACARE, BIOMET 3I, Branemark, Straumann, Zabiegi mogą być wykonane przy użyciu PIESOSURGERY, SEDACJI WZIEWNEJ czy PRF.
Leczenie implantologiczne dzieli się na dwie części: część chirurgiczną i protetyczną. Podczas pierwszej stomatolog osadza w kości implant tzw. tytanowy lub ceramiczny korzeń.  Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, jest bezbolesny i niejednokrotnie mniej inwazyjny niż usuwanie zęba. Oczywiście w przypadku Pacjenta który się stresuje zabiegiem, możemy go przeprowadzić w sedacji wziewnej, aby zminimalizować to uczucie. Następnie miejsce po założeniu „sztucznego korzenia” jest zabezpieczane i implanty wygajają się przez 2 do 6 miesięcy, całkowicie pokryte dziąsłem. Jest to czas potrzebny na proces osteointegracji czyli zespalania się kości z powierzchnią implantów.  Po zabiegu Pacjent otrzymuje środek przeciwbólowy i antybiotyk, co chroni Pacjentów przed bólem i zakażeniem.Pacjenci Exclusive Dental Studio po zabiegach implantacji nie cierpią. Pacjent w tym czasie jest zaopatrywany w uzupełnienia tymczasowe i w ciągu całego leczenia implantologicznego z nich korzysta. Sam proces gojenia jest niezauważalny tzn. nie ma objawów typu pobolewanie czy swędzenie. Po upływie określonego przez lekarza czasu implanty są odsłaniane zakładamy śruby gojące i przystępuje się do realizacji części protetycznej. Dzięki specjalnym łącznikom protetycznym łączy się z implantem pojedyncze korony, mosty lub protezy na zatrzaskach a nawet całe łuki zębowe - technika All-on-4 lub All-on-6. W Exclusive Dental Studio każdy pacjent jest objęty ochroną - gwarancją na przyjęcie wszczepu a także pełną opieką pozabiegową dzięki czemu może czuć się bezpiecznie zarówno w trakcie zabiegu jak i po. Pacjent który ma wykonany zabieg w Exclusive Dental Studio otrzymuje ważny paszport implantologiczny oraz certyfikat implantu. Pracujemy na materiałach i systemach implantologicznych najwyższej jakości, które są znane na całym świecie takich jak: NOBLE BIOCARE, BIOMET 3i, Branemark, Straumann,
Jeśli masz więcej pytań zapraszamy na konsultację do Exclusive Dental Studio.
polega na zastąpieniu brakujących zębów  w żuchwie przy użyciu mostu obejmującego cały łuk zębowy, opartego na zaledwie czterech implantach stomatologicznych. Dzięki temu, że wystarczy mniejsza liczba implantów, skraca się ogólny czas leczenia. Wyjątkowe rozwiązania zastosowane w technice All-on-4 zapewniają także lepszą stabilizację w kości, zmniejszając potrzebę operacji przeszczepienia kości w celu zwiększenia jej ilości. Zwykle możliwe jest jeszcze tego samego dnia osadzić tymczasowe uzupełnienie brakujących zębów. Takie tymczasowe uzupełnienie wygląda i daje odczucia bardzo zbliżone do naturalnych zębów. Po zabiegu możesz natychmiast normalnie funkcjonowa . Po kilku tygodniach gojenia lekarz stomatolog założy Ci ostateczny most. Jakość Twojego życia się poprawi, będziesz też mógł znowu jeść ulubione potrawy.
to ta sama metoda co All-on-4 ale zastosowana jeśli chcemy odbudować cały łuk zębowy górny- szczęki, Obejmuje cały łuk zębowy oparty na 6 implantach.W szczęce jest trochę słabsza kość i dlatego potrzebna jest większa ilość implantów.
Są to implanty bezmetalowe,  wykonane z tlenku cyrkonu, czyli bioceramiki. Jest to materiał bardziej biokompatybilny od tytanu.Implanty ceramiczne polecane są szczególnie tam gdzie zależy nam na idealnej estetyce, gdyż kolor implantu jest podobny do koloru naturalnych korzeni zębowych co dale idealny efekt estetyczny. Są to także implanty stosowane z wyboru u Pacjentów z alergiami szczególnie na metal, oraz tym którym zależy na naturalnym leczeniu holistycznym.W Exclusive Dental Studio jako jedyni w Polsce wszczepiamy implanty cerkonowe Axis. Są to innowacyjne implanty dentystyczne zapewniające elastyczność pomiędzy implantem a koroną, odtwarzając w ten sposób zachowanie zębów naturalnych.
Stosowane u Pacjentów u których doszło do dużych zaników w tkance kostnej w szczęce i żuchwie przez co nie ma możliwości wykonania stałych uzupełnień protetycznych. Dzięki swoich małych wymiarach, prostej i szybkiej procedurze idealnie nadają się do stabilizacji protez całkowitych dla osób w każdym wieku.Dzięki 4-6 miniimplantom możliwe jest przywrócenie komfortu noszenia protez. Protezy są ustabilizowane, dzięki czemu Pacjent może normalnie gryźć, żuć i mówi. Pacjenci z takim rozwiązaniem odzyskują komfort i pewność w życiu codziennym oraz satysfakcję noszenia idealnych protez. Zabieg wszczepienia implantów trwa krótko i często możliwe jest wykonanie stabilizacji protezy już przy tym zabiegu.
Procedura polegająca na pobraniu krwi pacjenta, odwirowaniu i uzyskaniu fibryny bogatopłytkowej zawierającej także limfocyty, czynniki wzrostu, komórki macierzyste Dzięki tym składnikom PRF  pozwala na maksymalne zmniejszenie obrzęku i przyspiesza okres regeneracji. Gojenie następuje już po 3 dniach! PRF zabezpiecza i uszczelnia ranę po zabiegu chirurgicznym, zmniejszając ryzyko wystąpienia zakażeń do minimum. Nasycenie rany PRF wspiera tworzenie nowej tkanki ze względu na czynniki wzrostu, a to z kolei prowadzi do szybszej regeneracji tkanek.Przyspiesza gojenie do maksimum. Specjalnie dla Pacjentów bezpośrednio przed zabiegiem  chirurgicznym jest przygotowywany preparat PRF. Wykwalifikowana pielęgniarka medyczna pobiera krew od Pacjenta. Po tym zabiegu lekarz rozpoczyna produkcję PRF.  Taki proces trwa ok 20-25 minut.
Zabieg polegający na podniesieniu dna zatoki szczękowej w celu umieszczeniu w tej okolicy implantów. Procedura obejmuje zasięgiem okolicę w której mieściły się zęby przedtrzonowe i trzonowe górnej szczęki.  Wskazaniami do zabiegu są zbyt mała grubość kości spowodowane paradontozą lub ekspansją komory zatok po dawnych ekstrakcjach. Po wykonaniu zabiegu i założeniu materiału kościotwórczego  uzyskujemy idealną wysokość wyrostka aby założyć implanty. Dzięki urządzeniu Piezotoem Solo i technice PRF zabieg przebiega bezboleśnie i bez powikłań pozabiegowych.
Proste zęby to nie tylko piękny uśmiech, ale także łatwiejsze dbanie o czystość jamy ustnej i lepsze zapobieganie próchnicy i paradontozie. Aparat ortodontyczny to nie przykra konieczność, ale trend. Moda bardzo zdrowa, bo pozwala wyprostować zęby, leczy wady zgryzu i kompleksy.Aparaty ortodontyczne  skorygują szpary między zębami, cofnięcia żuchwy, stłoczenia  i inne wady zgryzu. Aparaty ortodontyczne zakłada się u dzieci jak pojawią się wszystkie zęby stałe.  Jeśli chodzi o dorosłych to aparaty na zębach już nikogo nie dziwią. Traktowane są jak biżuteria, która nie tylko leczy, ale również zdobi. Na leczenie ortodontyczne coraz częściej decydują się osoby 30–50-letnie. Bo zdrowe i zadbane zęby są dziś tak samo ważne jak piękna fryzura lub modne ubranie.Na szczęście na skorygowanie wady zgryzu nigdy nie jest za późno. Nowoczesna ortodoncja oferuje pacjentom wiele modeli aparatów, mniej lub bardziej widocznych. Wybór zależy od indywidualnych potrzeb. Aparaty ortodontyczne potrafią także poszerzyć uśmiech, z czym wiąże się tzw. lifting ortodontyczny – położenie zębów zmienia położenie tkanek miękkich, a więc zęby bardziej podpierają policzki, wargi. Krótko mówiąc – wygląda się młodziej! Jeśli potrzebujesz więcej informacji  lub pomocy w doborze metody leczenia zapraszamy na konsultację.
Takie aparaty przykleja się do zewnętrznych powierzchni wszystkich zębów. Są zbudowane z zamków (kosteczek z metalu), pierścieni albo tub oraz łuków (metalowych albo powlekanych teflonem, silikonem). Aparaty metalowe (tytan albo stopy metali z niklem lub bez) są najbardziej widoczne. Przeznaczone dla osób, które lubią srebrną biżuterię lub mocny rockowy look.  Wizyty kontrolne są konieczne co 3–6 tygodni.
Takie aparaty przykleja się do zewnętrznych powierzchni wszystkich zębów. Są zbudowane z zamków (kosteczek z  kryształu, ceramiki lub kompozytu ), pierścieni albo tub oraz łuków (metalowych albo powlekanych teflonem, silikonem). Aparaty kryształowe mają kolor zbliżony do naturalnego odcienia zębów lub są przezroczyste,dlatego też są nazywane aparatami estetycznymi. Wizyty kontrolne są konieczne co 4–6 tygodni.
Takie aparaty przykleja się do zewnętrznych powierzchni wszystkich zębów. Są zbudowane z zamków (kosteczek z metalu, powlekanych złotem), pierścieni albo tub oraz łuków (powlekanych złotem). Aparaty złote są widoczne, i polecane dla Pacjentów, którzy chcą być modni i lubią złotą biżuterię. Wizyty kontrolne są konieczne co 3–6 tygodni.
Są czasem nazywane też językowymi, gdyż są mocowane na zębach od strony wewnętrznej jamy ustnej, czyli od strony języka. Zamki przyklejane są od wewnętrznej strony zębów, a więc z zewnątrz są zupełnie niewidoczne.  Jednak nie każdemu można założyć standardowy aparat językowy. Przeciwwskazaniem są zwłaszcza choroby przyzębia, niskie zęby (niedostateczna wysokość części koronowej zęba do przyklejenia zamka), wąskie łuki, zła higiena. Okres przyzwyczajenia się do aparatu lingwalnego trwa zwykle dłużej niż w przypadku klasycznych aparatów powoduje on przejściowe kłopoty z wymową (niekiedy konieczna bywa pomoc logopedy), utrudniona jest także higiena.W tej grupie są też aparaty wykonywane indywidualnie z użyciem zaawansowanych technik komputerowych (zamek programuje się dla konkretnego pacjenta, biorąc po uwagę kształt zębów).
To nowoczesne aparaty, które dzięki unikalnej budowie zamków pozwalają na użycie dużo mniejszej (ale jednakowej w całym okresie leczenia) siły przy prostowaniu zębów niż w klasycznych aparatach. To niweluje dyskomfort towarzyszący leczeniu ortodontycznemu, a także skraca jego czas i wydłuża odstępy między kolejnymi wizytami kontrolnymi (odbywają się co 8–12 tygodni). Aparaty samoligaturujące sprzyjają dodatkowo utrzymaniu właściwej higieny jamy ustnej, ponieważ nie mają elementów elastycznych (m.in. dlatego nadają się dla osób z chorobami przyzębia).
W Exclusive Dental Studio leczymy wady zgryzu również metodą bez-zamkową, przy pomocy nakładek INVISALIGN. Jest to metoda, w której wykorzystywane są specjalne nakładki na zęby. Pacjent je nosi w dzień oraz w nocy i raz w miesiącu są wymieniane na kolejne. Sprawdzają się w przypadku niedużych wad. Są wygodne, siły wywierane na zęby są ściśle zaplanowane. Nakładki wyjmuje się na czas posiłków i mycia zębów, dzięki czemu łatwiej utrzymać higienę jamy ustnej niż w przypadku aparatu stałego. Wadą zdejmowanego aparatu jest jednak wydłużenie czasu leczenia, które wynika często z niesumienności w noszeniu, oraz występujące przebarwienia nakładek.  Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej umów się na bezpłatną konsultację.  Więcej informacji na temat INVISALIGN znajduje się na www.invisalign.pl
to dziedzina stomatologii, która zajmuje się chorobami miazgi i tkanek okołowierzchołkowych zębów. Inna nazwa to leczenia kanałowe. Leczenie polega na usunięciu miazgi, która uległa zapaleniu z kanałów korzeniowych i wypełnienie ich masą. Leczenie tego typu, dzięki nowoczesnym technologiom, jest przełomem w dziedzinie stomatologii. Stosuje się je w przypadku:
- problemów z kanałami zębowymi;
- usuwaniu poprzednich wypełnień i wkładów korzeniowych;
- leczeniu przedziurawienia komory i korzenia zęba.
Endodoncja pozwala na zachowanie zęba i zmniejszenie bólu. Jeśli pojawią się u Ciebie pierwsze objawy zapalenia tkanek lub ropnia, jak najszybciej zadzwoń do naszego gabinetu i umówi wizytę. Zabiegi tego typu są wskazane, gdy ząb ma głębokie ubytki, został poważnie uszkodzony lub gdy pacjent ma przejść leczenie protetyczne. Zaletą Exclusive Dental Studio jest indywidualne podejście do pacjenta i stosowanie nowoczesnych metod leczenia. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem i materiałami do leczenia endodontycznego. Podczas leczenia robimy wszystko, by usunięcie zęba nie było konieczne. Dzięki temu, w wielu przypadkach udaje się ocalić zęby, które w innych gabinetach zostały ocenione jako do usunięcia.
Wskazaniami do leczenia pod mikroskopem może być nietypowa anatomia zęba, wąskie lub zarośnięte kanały czy też zakrzywione korzenie. Złamanie narzędzia endodontycznego, perforacja (czyli przebicie ściany zęba) lub nie odnalezienie dodatkowych kanałów – te przypadki można rozwiązać skutecznie tylko przy użyciu mikroskopu. We wszystkich tych przypadkach mikroskop zwiększa szanse na prawidłowe leczenie, a zęby które były przeznaczone do ekstrakcję mogą prawidłowo funkcjonować przez długie lata. Lekarz widzi dokładnie całą komorę zęba oraz jego kanały co pozwala mu je dokładnie opracować i oczyści . Zmniejsza to ryzyko występowania powikłań. Jesteśmy w stanie uratować zęby, których tradycyjną metodą wyleczyć nie można np: kanały zakrzywione. Leczenie pod mikroskopem wygląda podobnie do tradycyjnego leczenia kanałowego.Lekarz otwiera ząb aby mieć dostęp do kanałów. Mikroskop umieszczony na wysięgniku znajduje się tuż nad głową pacjenta i umożliwia wgląd do wnętrza zęba.W Exclusive Dental Studio możemy również usuwać złamane narzędzia kanałowe. Dzięki zastosowaniu mikroskopu stomatologicznego i ultradźwięków. Posiadamy szereg mikro narzędzi stomatologicznych przydatnych w endodoncji.
Czyli powtórne leczenie kanałowe wykonujemy wtedy, kiedy poprzednie leczenie  nie zakończyło się powodzeniem z różnych powodów.  Często takie zęby nie wykazują żadnych objawów  mogących świadczyć o niepowodzeniu pierwotnego leczenia. Należy pamiętać, że zęby z nieprawidłowo przeprowadzonym leczeniem kanałowym mogą być potencjalnym źródłem wielu dolegliwości i chorób zlokalizowanych w innych narządach takich jak oczy, serce czy nerki. Dlatego tak ważna jest okresowa kontrola radiologiczna wszystkich zębów, zwłaszcza leczonych endodontycznie.
Kamień nazębny to płytka nazębna, która uległa zmineralizowaniu. Stanowi on poważny problem, ponieważ może doprowadzić do stanów zapalnych przyzębia. Na kamieniu oraz pod nim zbierają się bakterie, które mogą stać się przyczyną chorób dziąseł i zębów. Dodatkowo – porowaty kamień nazębny jest szczególnie podatny na przebarwienia, przez co staje się również problemem natury estetycznej. Kamień nazębny w Exclusive Dental Studio usuwamy za pomocą ultradźwiękowych skalerów stomatologicznych. Urządzenie generuje drgania z częstotliwością kilkudziesięciu tysięcy razy na sekundę. Poprzez przyłożenie do zęba końcówki skalera stomatolog przenosi drgania na powierzchnię zęba, dzięki czemu kamień nazębny można łatwo usunąć. Zabieg wykonuje się 1-2 razy w ciągu roku, a jeśli zaistnieje taka potrzeba (na przykład w przypadku zmian zapalnych dziąseł czy paradontozy) – można go przeprowadzić nawet 3-6 razy. Częstotliwość zabiegów ustalana jest przez stomatologa. Tendencja do osadzania się kamienia ma charakter indywidualny. Duży wpływ na osadzanie się kamienia mają nawyki żywieniowe pacjenta oraz skład jego śliny. Jeśli jest wysokozmineralizowana – ryzyko pojawiania się kamienia jest większe. Dlatego kamień nazębny może powstać również u osób dokładnie dbających o higienę jamy ustnej. Zabieg usuwania kamienia, dla pełnego efektu gładkich zębów bez osadów, powinien zostać uzupełniony piaskowaniem.
Szczoteczka do zębów i zabiegi higieniczne w domu nie są w stanie wyczyścić wszystkich trudno dostępnych miejsc, w których szybko gromadzi się płytka bakteryjna. Dlatego regularnie należy wykonywać piaskowanie. Piaskowanie zębów to zabieg, który polega na usuwaniu wszelkich osadów i przebarwień z powierzchni zębów za pomocą tzw. piaskarki. Podczas zabiegu piaskarka rozpyla w jamie ustnej pacjenta drobny proszek (piasek stomatologiczny), który z łatwością usuwa osad w nawet najbardziej niedostępnych miejscach, takich jak bruzdy na powierzchniach zębów czy przestrzenie międzyzębowe.

Piasek dentystyczny dociera do wszystkich, nawet najdrobniejszych szczelin i usuwa wszystkie szkodliwe osady i przebarwienia, a tym samym – minimalizuje ryzyko powstania chorób zębów i dziąseł. Podczas zabiegu piaskowania zębów zostanie usunięty także kamień nazębny, ale tylko ten, który jest osadzony na zębach w nieznacznym stopniu. W związku z tym piaskowanie może być zabiegiem uzupełniającym skaling. Zabieg kompleksowego usuwania kamienia nazębnego powinien składać się więc nie tylko z piaskowania, ale również ze skalingu.
Kto powinien częściej niż raz na 6 miesięcy mieć piaskowane zęby:

- Pacjenci, którzy palą papierosy, cygara, marihuanę;
- Pacjenci noszący aparaty ortodontyczne;
- Pacjenci, których zęby są stłoczone;
- Pacjenci, którzy piją dużo kawy lub herbaty;
- Pacjenci przed zabiegiem wybielania zębów.
Mineralizacja jest wykonywana przy pomocy specjalnego preparatu aplikowanego na zęby. Dzięki fluoryzacji zwiększamy twardość szkliwa, uodparniając zęby na czynniki zewnętrzne i poprawiamy odporność szkliwa na próchnicę. W Exclusive Dental Studio do tego typu zabiegów wykorzystujemy specjalny preparat w postaci pianki, aplikowanej na łyżce stomatologicznej.
Profesjonalne oczyszczenie złogów nazębnych jest pierwszym etapem kompleksowego leczenia stomatologicznego. Dbanie o piękny uśmiech to nie tylko regularne mycie zębów. Chociaż jest to zasadnicza sprawa, nie zawsze może nas uchronić od chorób jamy ustnej. Z tego powodu niezwykle ważne są regularne wizyty kontrolne u stomatologa. Jeśli dbamy o zęby – najprawdopodobniej nie musimy się obawiać próchnicy i koniecznego w tym przypadku borowania. Może się jednak okazać, że na zębach utworzył się kamień, a wtedy warto poddać się zabiegowi ich oczyszczania. Pakiet higienizacyjny obejmuje wszystko, co jest potrzebne, aby usunąć kamień nazębny, wyczyścić kieszonki oraz usunąć złogi i osady z powierzchni zębów. Przed zabiegiem wykonujemy zdjęcie kamerą wewnątrzustną. Następnie ultradźwiękami usuwamy twarde osady, czyli kamień nazębny. Po tym piaskujemy zęby i usuwamy osady międzyzębowe. Kolejnym etapem jest polerowanie zębów oraz wykonanie zdjęcia kamerą dla porównania efektów pracy. Na zakończenie aplikujemy wzmacniającą „maskę na zęby”, czyli wykonujemy fluoryzację kontaktową.
to nasz autorski program profilaktyki. Dla stałych Pacjentów w ramach tego systemu oferujemy raz na 6 miesięcy bezpłatny przegląd jamy ustnej przy pomocy kamery wewnątrzustnej. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy problem jamy ustnej możemy zdiagnozować na wczesnym etapie rozwoju i natychmiast wdrożyć procedury lecznicze. Wizyta kontrolna raz na 6 miesięcy to również dobry moment na zabiegi higienizacyjne i profilaktyczne. Jeśli czas pomiędzy wizytami kontrolnymi nie przekroczy 6 miesięcy – nasi stali Pacjenci, objęci programem, otrzymają 20% rabat na pakiet higienizacyjny. Dbanie o piękny uśmiech to nie tylko regularne mycie zębów. Chociaż jest to zasadnicza sprawa, nie zawsze może nas uchronić od chorób jamy ustnej. Z tego powodu niezwykle ważne są regularne wizyty kontrolne u dentysty. Jeśli dbamy o zęby – najprawdopodobniej nie musimy się obawiać próchnicy i koniecznego w tym przypadku borowania. Może się jednak okaza, że na zębach utworzył się kamień, a wtedy warto poddać się zabiegowi ich oczyszczania.
Po leczeniu endodontycznym (kanałowym) zęby często przebarwiają się lub zmieniają kolor. Można znacznie poprawić estetykę przebarwionych zębów martwych wybielając je od środka. W Exclusive Dental Studio lekarz zakłada wkładkę z preparatu wybielającego do wnętrza zęba. Przed tym jednak należy ocenić stan korzenia na podstawie zdjęcia rentgenowskiego. Czasami konieczne jest powtórne leczenie kanałowe. Jeśli korzeń zęba jest prawidłowo wypełniony – zabezpiecza się go przy pomocy cementu lub kompozytu, aby środek wybielający nie przedostał się w głąb kanału. Wkładka z preparatem wybielającym umieszczana jest w komorze zęba, po czym zakłada się szczelny opatrunek na czas od 24 godzin do 3 dni. W razie konieczności zabieg powtarza się 3-4 razy. Kolejnym etapem jest neutralizacja środka wybielającego (trwa to około 1 do 2 tygodni), a następnie wypełnia się komorę zęba kompozytem (plombą).
Białe zęby to podstawa pięknego i zdrowego uśmiechu. Dzięki nim Pacjent czuje się dobrze i ma większą pewność siebie. Niestety, z wielu różnych powodów, większość ludzi nie może się poszczycić zadowalającą bielą uzębienia. Znaczenie mają tu geny, styl życia czy stan zdrowia. W Exclusive Dental Studio opracowaliśmy autorską metodę wybielania PERFECT BLEACHING™. Dzięki niej zęby będą bielsze, a jeśli Pacjent będzie się stosował do zaleceń – efekt wybielania utrzyma się przez wiele lat! Przed podjęciem decyzji o wybielaniu umów się do Exclusive Dental Studio na bezpłatną konsultację, aby lekarz mógł wyjaśnić na czym polega ta metoda i czy w przypadku Twoich zębów uda się uzyskać zamierzony efekt.
Piękny, biały uśmiech to marzenie każdego z nas. Wybielanie, które rozjaśnia odcień naszych zębów od 4 do 15 tonów, przybliży Cię do osiągnięcia hollywoodzkiego uśmiechu. Co powinieneś wiedzie, zanim zdecydujesz się na ten zabieg?
Pamiętaj, że wybielanie możemy zastosować tylko w przypadku zębów wyczyszczonych z kamienia i osadu. Po wybielaniu możliwe jest wystąpienie nadwrażliwości, która najczęściej ustępuje w ciągu 24h. Bardzo ważne jest także stosowanie tzw. „białej diety” przez okres 5 do 7 dni po wybielaniu. W tym czasie nie wolno spożywać kawy, herbaty, czerwonego wina oraz produktów tytoniowych. Dla zachowania śnieżnobiałego uśmiechu polecamy również stosowanie profesjonalnych past wybielających. Produkty do pielęgnacji jamy ustnej powinny być dobierane indywidualnie. Zapytaj lekarza w Exclusive Dental Studio, która z profesjonalnych past będzie najlepsza dla Twoich zębów. Przeciwwskazania do wybielania to: ciąża, karmienie piersią oraz wiek poniżej 18 roku życia.
Zapraszamy do Exclusive Dental Studio na konsultację, podczas której lekarz ustali plan postępowania przed wybielaniem oraz dobierze indywidualny czas trwania poszczególnych sesji.

Dla estetyki

To ostatni etap leczenia, który możemy przeprowadzić jak już zęby są wyleczone. Teraz możemy zadbać o ich piękno. Na tym etapie, w zależności od potrzeb, możemy tylko wybielić zęby, lub jeśli jest taka konieczność – wykonać licówki bez szlifowania, czy też piękne korony lub mosty. To etap, podczas którego skupiamy się na detalach uśmiechu i wypracowaniu uśmiechu idealnie dostosowanego do twarzy Pacjenta.
 
Pozwala zobaczyć Pacjentowi efekt końcowy pracy zanim podejmie decyzję o leczeniu. Na zdjęciach i filmach możesz obejrzeć jak wielkie i zaskakujące mogą być metamorfozy. Metodę Digital Smile Design stworzył brazylijski dentysta Christian Coachman. Zauważył, że nawet najlepiej wykwalifikowany zespół może mieć problemy z precyzyjnym przekazaniem sobie wytycznych zawartych w planie leczenia. Czasem pacjenci spodziewają się innego efektu końcowego. Problem rozwiązuje stworzenie wizualnego planu leczenia oraz poznanie końcowego rezultatu – nowego uśmiechu. Indywidualnie zaprojektowanego, wyrażającego naszą osobowość i zgodnego z fizycznymi cechami twarzy DSD krok po kroku
• Pierwsza konsultacja trwa do 1,5 godziny.
• W tym czasie wykonana zostanie w naszym studio fotograficznym seria zdjęć i filmów twarzy, zębów, uśmiechu.
• Lekarz przeprowadzi dokładny wywiad, którego celem jest poznanie cech osobowości oraz wyobrażeń o pięknym uśmiechu.
• Następnie lekarz analizuje zależności między zębami, ustami, uśmiechem a rysami twarzy i mimiką wyrażającą emocje. Posługując się specjalnymi cyfrowymi planszami projektuje nowy uśmiech. W każdym momencie może skonsultować projekt z pacjentem. Powstaje plan leczenia.
• Ostatnim etapem jest przygotowanie w pracowni protetycznej wzoru uśmiechu, który można przymierzyć jak sukienkę czy garnitur. Teraz możesz zobaczyć nowego siebie!
Efektem analizy jest przejrzysty, zrozumiały plan leczenia. W wielu przypadkach leczenie wymaga zaangażowania dentystów różnych dziedzin stomatologii – ortodonty, chirurga, protetyka i laboratorium techniki dentystycznej. By osiągnąć idealny efekt konieczna jest współpraca zespołu i komunikacja między poszczególnymi jego członkami.
pozwalają zatuszować estetyczne niedoskonałości zębów w odcinku przednim. Licówki porcelanowe w wielu przypadkach stanowią wspaniałą alternatywę dla koron. Przygotowanie zębów pod licówki tradycyjne wymaga oszlifowania zębów, jednak pozwala zachować zdecydowanie więcej tkanki niż szlifowanie zębów pod korony. W niektórych przypadkach możliwe jest  wykonanie  licówek bez szlifowania zębów. Licówki to porcelanowe cieniutkie płytki na trwale mocowane do zębów. Zapewniają doskonały efekt estetyczny. Dzięki licówkom można zmienić kolor i kształt zęba. Światło naturalnie rozprasza się w warstwie porcelany – odpowiedniku szkliwa, dzięki czemu do złudzenia upodabniają się do naturalnego zęba. Licówki są doskonałym rozwiązaniem w przypadku:
– zębów małych;
– o stożkowatym kształcie;
– diastem;
– zębów mocno przebarwionych;
– nierówno położonych w łuku;
– zębów zbyt małych lub zbyt dużych.
Licówki porcelanowe są bardzo trwałe, ryzyko odpadnięcia jest niewielkie, barwa z czasem się nie zmienia. Nawet po latach normalnego jedzenia i picia, porcelana odporna jest na przebarwienia. Licówki są odporne na barwienie z kawy, herbaty, a nawet palenie papierosów.
W Exclusive Dental Studio lekarz przygotowuje ząb poprzez opiłowanie go we właściwy sposób. Powierzchnia zęba zmniejszana jest ze wszystkich stron - o około 1-2 mm lub więcej z każdej strony - taka bowiem będzie grubość ścianki korony. Wykonywane jest to w znieczuleniu miejscowym. Następnie lekarz  pobiera wyciski; szczęki lub żuchwy z oszlifowanym filarem i wycisk przeciwstawny. Zostaje to przekazane do laboratorium techniki dentystycznej. Pacjentowi zakłada się koronę tymczasową. Kiedy lekarz otrzymuje gotową koronę, dopasowuje ją do zęba i cementuje na stałe.  W Exclusive Dental Studio możemy wykonać dla Ciebie następujące rodzaje koron i mostów: KORONY PEŁNOCERAMICZE Z PODBUDOWĄ Z TLENKU CYRKONU, KORONY PORCELANOWE NA PODBUDOWIE ZE ZŁOTA, KORONY PORCELANOWE NA PODBUDOWIE Z METALU, KORONY NA IMPLANTACH to korony, które są mocowane na „sztucznym korzeniu” czyli implancie. Po okresie integracji implantu z kością (2-6 miesięcy) zakłada się w miejscu implantu śrubę gojącą. Po okresie gojenia pobiera się wycisk, który zostaje wysłany do laboratorium protetycznego. Tam technicy dentystyczni przygotowują łącznik implantologiczny i koronę protetyczną, które będą mocowane do implantu. Przed pobraniem wycisku Pacjent wybiera rodzaj łącznika i korony, który chciałby mieć zamocowany.
Białe zęby to podstawa pięknego i zdrowego uśmiechu. Dzięki nim Pacjent czuje się dobrze i ma większą pewność siebie. Niestety, z wielu różnych powodów, większość ludzi nie może się poszczycić zadowalającą bielą uzębienia. Znaczenie mają tu geny, styl życia czy stan zdrowia. W Exclusive Dental Studio opracowaliśmy autorską metodę wybielania PERFECT BLEACHING™. Dzięki niej zęby będą bielsze, a jeśli Pacjent będzie się stosował do zaleceń – efekt wybielania utrzyma się przez wiele lat! Przed podjęciem decyzji o wybielaniu umów się do Exclusive Dental Studio na bezpłatną konsultację, aby lekarz mógł wyjaśnić na czym polega ta metoda i czy w przypadku Twoich zębów uda się uzyskać zamierzony efekt.
Piękny, biały uśmiech to marzenie każdego z nas. Wybielanie, które rozjaśnia odcień naszych zębów od 4 do 15 tonów, przybliży Cię do osiągnięcia hollywoodzkiego uśmiechu. Co powinieneś wiedzieć, zanim zdecydujesz się na ten zabieg?
Pamiętaj, że wybielanie możemy zastosować tylko w przypadku zębów wyczyszczonych z kamienia i osadu. Po wybielaniu możliwe jest wystąpienie nadwrażliwości, która najczęściej ustępuje w ciągu 24h. Bardzo ważne jest także stosowanie tzw. „białej diety” przez okres 5 do 7 dni po wybielaniu. W tym czasie nie wolno spożywać kawy, herbaty, czerwonego wina oraz produktów tytoniowych. Dla zachowania śnieżnobiałego uśmiechu polecamy również stosowanie profesjonalnych past wybielających. Produkty do pielęgnacji jamy ustnej powinny być dobierane indywidualnie. Zapytaj lekarza w Exclusive Dental Studio, która z profesjonalnych past będzie najlepsza dla Twoich zębów. Przeciwwskazaniami do wybielania są: ciąża, karmienie piersią oraz wiek poniżej 18 roku życia.
Zapraszamy do Exclusive Dental Studio na konsultację, podczas której lekarz ustali plan postępowania przed wybielaniem oraz dobierze indywidualny czas trwania poszczególnych sesji.
To przerwa między zębami siecznymi przyśrodkowymi, czyli przerwa między jedynkami górnymi. Nie zawsze jest ona wadą zgryzu. Często jest problemem natury estetycznej. Najszybszą i co równie ważne odwracalną metodą na pozbycie się diastemy jest bonding, czyli zamaskowanie przerwy między zębami za pomocą kompozytu. W tym przypadku likwidacja diastemy przypomina zakładanie plomby: najpierw wytrawia się ząb specjalnym kwasem demineralizującym, a następnie nakłada materiał kompozytowy i papierowymi dyskami nadaje mu się kształt. Efekt uzyskuje się podczas jednej wizyty.
Czarne trójkąty między koronami potrafią zepsuć efekt końcowy. Idealną alternatywą dla dodatkowych i nieprzyjemnych zabiegów chirurgicznych jest prosta igła i strzykawka z żelem kwasu hialuronowego. Wygląda to podobnie jak w medycynie estetycznej przy wypełnianiu zmarszczek. Zabieg można powtórzyć po miesiącu aby zwiększyć efekt. Kwas hialuronowy z czasem zostaje częściowo wchłonięty i potrzebna jest dodatkowa aplikacja jednak kształt brodawki będzie już bliższy naturalnemu poprzez wbudowanie się rusztowania fibrynowego. 

Kontakt

ul. Katowicka 81E/111
61-131 Poznań

GODZINY OTWARCIA:
Pn - Pt  9:00 - 21:00

CH Posnania
ul. Pleszewska 1, 61-136 Poznań
 
GODZINY OTWARCIA:
PN - SB 10 - 22
ND         10 - 21
 

tel. +48 570 712 712 - EDS Katowicka
tel. +48 570 713 714 - EDS Posnania


mail: info@exclusivedentalstudio.pl

Media & PR
media@exclusivedentalstudio.pl
T: 502 209 632

FORMULARZ KONTAKTOWY
Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź