Cyfrowa ortodoncja

Cyfrowa ortodoncja – precyzyjnie zaplanowana!

Nasza piękna asystentka i techniczka stomatologiczna Pola zdecydowała się na cyfrową zmianę uśmiechu. 

Pierwszy etap pracy nad zmianą uśmiechu naszej techniczki stomatologicznej, Poli, to przekonanie ją do tej zmiany. Pola lubiła swoją diastemę, ale ze względów zdrowotnych powinna jednak się z nią pożegnać. Dlatego po wykonaniu skanu 3D jamy ustnej wykonaliśmy dla niej projekt zębów, jakie będzie miała po zakończeniu leczenia. Dzięki niemu Pola mogła zobaczyć swoje nowe zęby, zanim jeszcze podjęła decyzję o rozpoczęciu leczenia!!! Polę w przymiarce uśmiechu możecie zobaczyć na drugim zdjęciu poniżej.

Metoda ortodontycznego projektowania cyfrowego rozpoczyna się od skanowania jamy ustnej Pacjenta. To pierwsza zaleta tej metody – nie musimy pobierać standardowych wycisków, który to proces jest dla wielu Pacjentow mało komfortowy. Po wykonaniu skanu jamy ustnej rozpoczynamy projektowanie aparatu ortodontycznego. W programie technik stomatologiczny wraz z lekarzem planują idealne ustawienie zamków, by maksymalnie skrócić czas leczenia ortodontycznego. Następnie program generuje plik, z którego drukujemy w drukarce 3D model z miejscami na zamki ortodonyczne. W ten sposób wszystko jest już przygotowane pod wytworzenie szyny transferowej. Dzięki niej założenie aparatu będzie trwało nawet 3 razy krócej, co znacznie zwiększa komfort Pacjenta. Na trzecim zdjęciu u góry po lewej – zęby Poli przed założeniem aparatu. Poniżej skan 3D jej zębów, dzięki któremu mogliśmy w specjalnym programie zaplanować jej leczenie, by było najszybsze i najbardziej efektywne. Po prawej stronie na górze szyna transferowa, dzięki której mogliśmy idealnie przenieść cyfrowy projekt ortodontyczny na zęby Poli. Na dole po prawej – Pola już w aparacie! 

Na ostatnim zdjęciu – zęby Poli w trakcie leczenia. Po diastemie nie ma już śladu!

Kontakt

ul. Katowicka 81E/111
61-131 Poznań

GODZINY OTWARCIA:
Pn - Pt  9:00 - 21:00

CH Posnania
ul. Pleszewska 1, 61-136 Poznań
 
GODZINY OTWARCIA:
PN - SB 10 - 22
ND         10 - 21
 

tel. +48 570 712 712 - EDS Katowicka
tel. +48 570 713 714 - EDS Posnania


mail: info@exclusivedentalstudio.pl

Media & PR
media@exclusivedentalstudio.pl
T: 502 209 632

FORMULARZ KONTAKTOWY
Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź